Cenajans yeni yabancı ortak arayışında

Bir zamanlar Türkiye’nin en büyük ajansı olan ve sektör cirosunun yarısından fazlasını kontrolünde bulunduran Cenajans, Nail Keçili’nin Egebank davasında yargılanmaya başlamasından sonra Grey ile olan ortaklığını kaybetmiş ve büyük bir düşüş yaşamıştı.

05.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Bir zamanlar Türkiye’nin en büyük ajansı olan ve sektör cirosunun yarısından fazlasını kontrolünde bulunduran Cenajans, Nail Keçili’nin Egebank davasında yargılanmaya başlamasından sonra Grey ile olan ortaklığını kaybetmiş ve büyük bir düşüş yaşamıştı. Bugünlerde eski günlerinden çok uzaklarda olan ajansta yeni bir hareketlilik söz konusu.

Edindiğimiz bilgilere göre ajans, yabancı bir ajansla işbirliğine gitmeden önce yerli bir ajansla birleşme, ortak olma niyetinde. Hatta bu çerçevede Meta Reklam ajansıyla birtakım temasların yapıldığı iddia ediliyor. Söz konusu iddiaları paylaşıp görüşüne başvurduğumuz Nail Keçili’den ajans adına şu açıklama geldi: “Sadece Meta ajans değil, sektörde yeniden büyümeye başlayan Cenajans ile başka ajanslar da işbirliği yapmak istemektedir. Yabancı bir büyük ajansın Türkiye’de ajans arayışından sonra Cenajans ile önce işbirliği, sonra ortaklık talebi söz konusudur. Bu konuda ajansın Onursal Başkanı Nail Keçili, daha evvel Grey ortaklığı döneminde yaptığı gibi, 10 yıl süre ile kâr transferi yapılmamasını, şirket kârının vergiden sonra mesleğe yatırım yapmak üzere Türkiye’de kalmasını en önemli husus olarak dile getirmiştir. Türkiye’de halen yabancı ortakların yıl be yıl, ay be ay kâr transferi yaptıkları ve ülkeden büyük bir paranın yurtdışına gittiği bilinmektedir.”

MediaCat Özel

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.