Cem Yılmaz yine zirvede

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 2 bine yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yayınlanan haberleri inceleyerek oluşturduğu rapora göre, yılın ilk ayında en çok konuşulan ünlüler Cem Yılmaz,Necati Şaşmaz ve Hülya Avşar oldu.

03.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 2 bine yakın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yayınlanan haberleri inceleyerek oluşturduğu rapora göre, yılın ilk ayında Türkiye’nin en çok konuştuğu ünlü, Cem Yılmaz oldu. Necati Şaşmaz, Ata Demirer, Halit Ergenç ve Yüksek Sadakat ise yükselişleriyle dikkat çeken isimlerdi.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), düzenli olarak her ay hazırladığı ve eğlence dünyasının en medyatik yüzlerini belirlediği araştırmasının Ocak ayı sonuçları belli oldu. Raporda, bu ay sürpriz isimler dikkat çekti.

"Av Mevsimi" Cem Yılmazı zirveye taşıdı.

Araştırma verilerine göre; yılın ilk ayında magazin basının en çok ilgi gösterdiği isim Av Mevsimi filmiyle gözleri yeniden üzerine çeken Cem Yılmaz oldu. Özel hayatıyla da sıkça adından söz ettiren Cem Yılmaz, Ocak ayı süresince toplam 2 bin 481 habere konu olurken, 14 saate yakın süreyle ekranlarda kaldı.

Polat Alemdar’a büyük ilgi

Yılın ilk ayında medyanın en çok yer verdiği bir diğer isim ise Necati Şaşmaz oldu. Kurtlar Vadisi Filistin’in vizyona girmesiyle medyatikliği artan Şaşmaz’a ilgi, bir önceki aya oranla iki katına çıktı. Ünlü oyuncu, gazete, dergi, TV kanalı ve internet sitelerinde toplam 2 bin 59 haber ve yazıda yer buldu.

Sinema filmlerinin medyada görünürlük listesine büyük etkisi oldu.

7 Ocak’ta vizyona giren “Eyvah Eyvah 2”, iki başrol oyuncusunu da zirveye taşıdı. Ayın en çok konuşulan ünlüleri listesinde Hülya Avşar’ın ardından dördüncü sıraya yerleşen Ata Demirer’in haberleri, yaklaşık dört kat artış gösterdi. Büyük beğeni toplayan sinema filminin bir diğer popüler oyuncusu Demet Akbağ ise listede 7. sıradaydı.

Halit Ergenç’in muhteşem yükselişi

MTM’nin raporuna göre, yılın ilk ayında medyanın yakın markajına giren ve reytingi artan bir diğer ünlü, Halit Ergenç oldu. Ocak ayında yayına başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisindeki performansıyla sıkça adından söz ettiren Ergenç’e ilgi, Aralık ayına oranla dört kata yakın artış gösterdi. RTÜK’ün müdahaleleri ve yapılan eleştiriler nedeniyle adından söz ettiren dizinin baş aktörü Ergenç, ay boyunca 1.722 haber ve yazıda yer buldu.

Yüksek Sadakat’e Eurovision desteği

56. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edeceği açıklanan ”Yüksek Sadakat”, Ocak ayında medyanın markajına giren bir diğer isim oldu. Doğru seçim olduğunu söyleyenler kadar TRT’nin tercihini eleştirenlere de maruz kalan grup, ay boyunca 1.253 haber ve yazıda yer aldı

MTM’nin yaptığı aynı araştırma raporuna göre; uzun süredir zirveden görmeye alıştığımız isimler arasında olan Sezen Aksu, yılın ilk ayında listede yer alamadı. Aksu, ay boyunca, 907 habere konu edildi.

En medyatik ünlüler listesi

  1. Cem Yılmaz
  2. Necati Şaşmaz
  3. Hülya Avşar
  4. Ata Demirer
  5. Halit Ergenç
  6. Kıvırcık Ali
  7. Demet Akbağ
  8. Gülben Ergen
  9. Yüksek Sadakat
  10. Acun Ilıcalı

Medya Takip Merkezi

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.