Cem Yılmaz başka türlü bir ‘celebrity’

Medina Turgul DDB’nin kreatif direktörü Kurtcebe Turgul İş Bankası reklamına Cem Yılmaz'ın dahil oluş sürecini ve nasıl çalıştıklarını anlattı.

10.10.2012 - 09:38 | MediaCat

İş Bankası 88. kuruluş yıldönümü için Cem Yılmaz’ın Servet adlı karakteri canlandırdığı reklam kampanyasıyla ses getirdi.

MediaCat’ten Anıl Telcioğlu, reklam filminde kurumun 88 yıllık emeğini temsil etmek için seçilen Cem Yılmaz’ın kampanyadaki rolünü, kampanya sürecine nasıl dahil olduğunu ve bir bankayla çalışmanın getirdiği farklılıkları kampanyanın mimarı olan Medina Turgul DDB’nin kreatif direktörü Kurtcebe Turgul’a sordu. Röportajın tamamını MediaCat Ekim sayısında bulabilirsiniz.

Yeni İş Bankası reklamına Cem Yılmaz nasıl dahil oldu? Daha önce Opet reklamında Cem Yılmaz ile bir çalışma yürütmüştünüz. Cem Yılmaz ile çalışmanın avantajı nedir?

Neden Cem Yılmaz sorusunun çok basit bir yanıtı var. Cem Yılmaz reklamda bugüne kadar nefes verdiği tüm markalara çok ciddi faydalar sağlamış, Türkiye’nin en sevilen ünlüsü. O yüzden onunla çalışmak bizim için her zaman mutluluk verici. Biraz daha ayrıntıya girmek gerekirse, Cem Yılmaz, markanın yalnızca yüzü olmanın ötesinde, o markaya kendi varlığıyla katacağı her türlü avantajı ve farkı irdeleyebilen, bu anlamda reklamcı gibi çalışma refleksleri çok gelişmiş biri. Ayrıca, fikrine aşık olmak yerine o fikri en iyi ve en benzersiz kılacak her türlü ayrıntının peşinde koşan, fikir üretim aşamasının her adımında masada olmaktan büyük zevk alan, bunu yaparken bu duyguyu çevresine de yaymaya çalışan ‘başka türlü bir celebrity’.

Onunla birlikte bizi uzun soluklu bir kampanyada taşıyacak farklı fikirleri düşünürken ve ilk filmimizin İş Bankası’nın 88. yıl filmi olacağına karar vermişken, Cem Yılmaz ‘İş Bankası’nın ilk reklam filmi ve bu filmi hayata geçiren ünlü rejisör ve oyuncu Servet Bey’ fikriyle geldi. Sonra hep birlikte bu öykünün kapsaması gereken alanlar, ses tonu, ortamı, halet-i ruhiyesi üzerine bol bol konuştuk. Yazdık, çizdik, sildik tekrar başa döndük. ‘Öyle mi böyle mi?, ‘Öyle olursa böyle olur, olmazsa şöyle olur’ aşamalarından sonra ortaya seyrettiğiniz film çıktı.

Önümüzdeki süreçte bu kampanya nasıl bir seyir izleyecek? Hangi ürün ve hizmetleri duyurmak için kampanyadan yararlanılacak?

İş Bankası’nın iş yapma biçimi ve tavrına dair bir içerikle, bankanın var olduğu birçok alanda karşımıza çıkacak.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.