CeBIT Bilişim Fuarı, 5-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek

Avrasya'nın en büyük bilişim fuarı olarak gösterilen CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl 5-10 Eylül tarihleri arasında, İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

30.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Avrasya’nın en büyük bilişim fuarı olarak gösterilen CeBIT Bilişim Eurasia bu yıl 5-10 Eylül tarihleri arasında, İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Farklı ülke ve bölgelerden profesyonelleri buluşturmayı hedefleyen fuar öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan HİFAŞ Genel Müdürü Şafak Alpay, fuarın 2006’daki yeni yapısı, özel bölümleri, uluslararası projeleri, işadamlarına özel katılım fırsatlarını anlattı. Türkiye ve dünya bilişim pazarlarına ilişkin rakamsal bilgiler veren Alpay, şunları söyledi: “Bu yıl fuar kapsamında Bilişim Zirvesi’06 ve Forum@Bilişim etkinlikleri de yapılacak. Hedefimiz 70 ülke ve bölgeden, 950 şirket ve 150 bin ziyaretçiyi ticaret sinerjisi içinde bir araya getirmek. 60 bin metrekare toplam, 26 bin 500 metrekare net alanda Avrasya’nın en büyük teknoloji platformunu gerçekleştireceğiz. Fuar alanında 3 ana bölümden oluşan 10 salon bulunacak. Fuara katılmak için 0532 752 33 00 numaralı telefondan SMS ile randevu alınabileceği gibi 1 Ağustos’tan itibaren www.cebitbilisim.com adresinden de randevu almak mümkün olacak.”

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu Üyesi Birol Cabadak ise geçtiğimiz yıl bilişim sektörünün yüzde 23, yazılım sektörünün ise yüzde 36 büyüdüğünü belirterek, hedeflerinin Türkiye’yi İrlanda ve İsrail gibi yazılımla kalkınan ülkelerden biri haline getirmek olduğunu söyledi.

CeBIT Bilişim Eurasia’nın YASAD’ın küresel pazarda varolmak isteyen üye şirketlerine büyük bir iş ve ilişki geliştirme, dünyaya açılma fırsatı sunduğunu dile getiren Cabadak, CeBIT Bilişim Eurasia’ya ya YASAD ‘Yazılım Teşvik’ bölümüne katılacak YASAD üyelerinin katılım maliyetlerinin öne
mli bir kısmı YASAD’ın katkılarıyla karşılanacak. Buraya kabul edilecek YASAD üyelerinde aranacak koşullar ise yaratıcı, yenilikçi ve katma değer sağlayan bir yazılım ürününe sahip olması ve 2005 yılı cirosunun da üç milyon YTL’nin altında olmasıdır” diye konuştu.

Tüm Telekomünikasyon İşadamları Derneği (TÜTED) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dikici de, CeBIT Bilişim Eurasia’ya yurt dışından gelecek yatırımcılar ile telekom sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren şirketleri bir araya getirerek yeni iş ortaklıkları için zemin ve avantaj oluşturacaklarını söyledi.
Dikici, “CeBIT Bilişim Eurasia ile TÜTED birlikteliğinin meyvelerini, Türk şirketlerinin fuara gelen yabancı firmalara ürünlerini pazarlayarak vereceğine hep birlikte tanık olacağız” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.