CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı 2 Ekim’de TÜYAP’ta

2-7 Ekim arasında gerçekleştirilecek CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na yanlızca dört gün kaldı...

28.09.2007 - 09:50 | MediaCat

2-7 Ekim arasında gerçekleştirilecek CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na yanlızca dört gün kaldı. CeBIT Bilişim Eurasia, 2-7 Ekim 2007 tarihleri arasında, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 70 ülkeden 140 bin ziyaretçinin ve 20 ülkeden 1000 katılımcı firmanın ağırlanması beklenen CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’na ilişkin toplantıda konuşan Hifaş Genel Koordinatörü Şafak Alpay, 2007 yılında dünya bilişim pazarının 2.1 trilyon avro olmasının beklendiğini söyledi. Alpay, bölgesel olarak bakıldığında Avrasya’nın bilişim alanında en yüksek büyüme oranına sahip olduğunu kaydederek, Türkiye bilişim pazarında da öngörülen büyümenin yüzde 10 olduğunu sözlerine ekledi.

CeBIT Bilişim Eurasia’da, bu yıl Çin, Tayvan, İsveç, Bulgaristan, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan, Almanya, İspanya, Belçika, İngiltere, İtalya, İsrail ve İran’dan katılımcı şirketler ve ülke pavyonları yer alacak. Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Kurumu’nun organizasyonuyla 35 Tayvan şirketinin katılımcı olacağı “Ülke Pavyonu”nun büyük ilgi görmesi bekleniyor. Almanya 19, Çin ise 14 şirketiyle fuara katılacak.

CeBIT Bilişim Eurasia’da geçtiğimiz yıl yüzde 82’si profesyonel olmak üzere toplam 155 bin ziyaretçi ağırlandı. Fuarda bu yıl ilk kez 12 sektör firmasının katılımıyla bir de telekomünikasyon müzesi sergisi yapılacak. Fuar kapsamında, fuarla entegre ancak bağımsız olarak, 2 Ekim 2007 tarihinde “Bilişim Zirvesi” ve 3-5 Ekim 2007 tarihleri arasında “Forumbilişim” adlı etkinlikler de gerçekleştirilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.