Casper, en sevilen bilgisayar markası seçildi

IPSOS KMG tarafından her yıl gerçekleştirilen Digital Lovemarks (En Sevilen Markalar) 2010 Araştırması sonucunda...

12.11.2010 - 00:00 | MediaCat

IPSOS KMG tarafından her yıl gerçekleştirilen Digital Lovemarks (En Sevilen Markalar) 2010 Araştırması sonucunda ‘Türkiye’nin En Sevdiği Bilgisayar Markası’ yine Casper çıktı. Araştırmada bilgisayar kategorisi notebook ve masaüstü olmak üzere iki alt kategoride incelenirken Casper her iki kategoride de rakiplerine açık ara fark atarak ilk sırada yer almayı başardı. Casper ayrıca araştırmanın tüm sektörler genel sıralamasında da ilk 10’a giren tek bilgisayar markası oldu.

Türk halkının en sevdiği dijital markaları öğrenmek amacıyla her yıl gerçekleştirilen ‘En Sevilen Markalar Araştırması’nın 2010 sonuçları açıklandı. IPSOS KMG tarafından gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre, Türk halkı bilgisayar markaları arasında en fazla Casper’ı seviyor.

Geçtiğimiz yıl aynı araştırma sonucunda bilgisayar kategorisinde 1 numara seçilen Casper bu yıl da ‘En Sevilen Bilgisayar Markası’ unvanını korumayı başardı. Masaüstü ve notebook olmak üzere iki ayrı kategoride incelenen bilgisayar kategorisinde Casper, dizüstünde yüzde 23, masaüstünde ise yüzde 30’luk oranla aralarında dünya markaları bulunan rakiplerine açık ara fark atmayı başardı. Casper’ın masaüstü kategorisinde en yakın rakibi yüzde 7’de kalırken, notebookta ise en yakın rakibinin oranı yüzde 12’de kaldı. Casper aynı zamanda tüm sektörler kategorisinde de geçen sene olduğu gibi bu senede ilk 10’a giren tek bilgisayar markası oldu.