Carrefour Migros’tan neden çekildi?

Türkiye'nin en büyük perakende zinciri Migros'un satış sürecinde önceki gün son teklifler alınırken

11.01.2008 - 09:59 | MediaCat

Türkiye’nin en büyük perakende zinciri Migros’un satış sürecinde önceki gün son teklifler alınırken Koç Grubu’ndan kimlerin Migros’a teklif verdiği konusunda herhangi bir açıklama gelmedi. Verilen tekliflere göre Migros’un piyasa değerinin 3.5-4 milyar dolar seviyesinde oluşacağı beklentileriyle dün Migros hisseleri yüzde 2,45 yükselerek 20,90 YTL’ye çıktı.

Hisseleri dün bir ara 21,40 YTL’ye kadar çıkan Migros’un piyasa değeri önceki günkü kapanış rakamlarına göre 3.15 milyar dolar seviyesindeydi. Migros’un satış fiyatının piyasa değerinin üzerinde olacağı beklentisi aynı sektörde faaliyet gösteren Tesco Kipa hisselerinde de sert fiyat hareketlerine neden oldu. Bir ara 12,50 YTL’ye kadar çıkan Tesco Kipa hisseleri günü yüzde 4,39’luk artışla 11,90 YTL’den tamamladı.


Hırvat Agrokor – Blackstone Group ortaklığı…

Bu arada sektöre yakın bazı internet sitelerinde, Migros yarışında Hırvat Agrokor – Blackstone Group ortaklığının öne çıktığı belirtiliyor. Carrefour’un sürpriz şekilde çekilmesinin sebebinin ise Agrokor’un işi bitirmiş olması ve Carrefour’un prestij kaybına uğramamak için Migros’tan vazgeçtiği şeklinde yorumlanıyor.

Kaynak: Referans

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.