Carlos’a 300 bin euro ödendi

Fenerbahçeli futbolcular son olarak 2 Alameti Farika 1 de Ali Taran reklamında ekran karşısına geldi...

08.10.2007 - 10:52 | MediaCat

Fenerbahçeli futbolcular şimdiye kadar 2 Alameti Farika 1 de Ali Taran reklamında ekran karşısına geldi.

İspanyol Real Madrid’den Fenerbahçe’ye bu sezon başında transfer olan Brezilyalı yıldız Roberto Carlos, Alameti Farika Reklam Ajansı’nın iki günlük çalışmayla çektiği reklam filminde oynamak için 300 bin euro ücret aldı. Dünyanın en hızlı ve en iyi sol beklerinden biri olarak nitelendirilen Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Roberto Carlos, Garanti Bankası’nın televizyon reklamında ofis boy oldu. Reklam filminde Roberto Carlos’u çalıştığı işyerindeki yöneticisi “Carlos’çum, sana zahmet bi koşu bankaya gidip benim şu işi halleder misin?” diye bankaya gönderiyor.

Carlos, elinde fatura, caddelerde koşuyor, arabanın üzerinden atlayıp, işçilerin taşıdığı koltuğun altından geçiyor. Bir bebek arabasının üzerinden atlayan Carlos son olarak üst geçitten bir otobüsün tavanına da sahalardaki kıvraklığını aratmayacak bir çeviklikle sıçrıyor.

Önüne çocukların oynadığı bir futbol topu düştüğünde bir yandan bankaya yetişmeye çalışırken bir yandan da sahalarda görmeye alıştığımız hareketlerini yapmayı ihmal etmiyor.

Carlos nihayet bankaya varıyor, “Dünyanın en hızlı sol bekini bankaya göndermek 40 dakika, aynı işlemi garanti.com.tr’de yapmak 1 dakika. E yazık değil mi Carlos’a” sözleri ekrana yansıyor. Carlos bankadaki işini bitirip aynı hızla işyerine kan-ter içinde geri dönüyor ve reklam patronunun “E bi de simit kapıp gelsene” sözleriyle son buluyor. Carlos’u reklamında oynatan Garanti Bankası’nın sahibi Ferit Şahenk, fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olarak tanınıyor. Şükrü Saracoğlu Stadı’nda locası olan Şahenk, takımın maçlarını kaçırmıyor.

Alex 250 bin dolara saç kazıttı, Van Hooijdonk Türk bıyığı taktı

Roberto Carlos, reklam yıldızı olan ilk Fenerbahçeli yabancı futbolcu değil. Daha önce Alex de Souza, Finansbank’ın alışveriş kartı, Hollandalı golcü Pierre Van Hooijdonk ise Cola Turca reklamlarında oynadı. Alex, 2005 yılında çekilen reklam filmi için saçlarını kazıttı. Reklamda Alex’in kazınan kafasında Finansbank’ın logosu beliriyordu. Ali Taran tarafından çekilen reklam filmi için Alex 250 bin dolar almıştı.

Pierre Van Hooijdonk ise Alameti Farika Reklam Ajansı’yla çektiği reklam filmlerinde “Türkiş Futbol Starı Piyer Van Hoydonk” olarak yer aldı. Hooijdonk’a Gazanfer Özcan Cola Turka veriyordu. Van Hooijdonk içtiği yudumun ardından kameraya döndüğünde ise yüzünde “Pala”, “Ayhan Işık”, “Camoka” bıyığı beliriyordu.