Carat, Avrupa Birliği konkurunu kazandı

Carat Worldwide Avrupa Birliğine aday ülkelerdeki Görsel-İşitsel sektörün analizini yapmak için Avrupa Birliği tarafından Ağustos 2002?den beri sürmekte olan konkuru kazandı.

08.04.2003 - 00:00 | MediaCat

Carat Worldwide Avrupa Birliğine aday ülkelerdeki Görsel-İşitsel sektörün analizini yapmak için Avrupa Birliği tarafından Ağustos 2002’den beri sürmekte olan konkuru kazandı.

Çalışma, içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu 13 aday ülkeyi içerecek. Görsel-İşitsel Sektör analizi bu ülkelerdeki televizyon, sinema, radyo, internet, multimedya ve video oyunlarını kapsayacak.

Carat Worldwide üst düzey yetkililerinden Arnaud Dupont Carat’ın bu konkuru kazanmasının başlıca 3 nedenini şöyle açıkladı:
“Bunlardan ilki Carat’ın Avrupa?da Medya Satınalma ve Planlama şirketleri arasında lider konumunda olması dolayısıyla tartışılmaz medya tecrübesi ; ikincisi Avrupa Birliğinin daha önce Carat Belçika’nın yapmış olduğu bir başka çalışmadan çok memnun kalması ve sonuncusu da Carat’ın içinde Avrupa Birliğine aday ülkelerin de bulunduğu; sayısı 55’i aşan ülkede kuvvetli yerel ofisleri olan global bir şirket olması.”