MediaCat

Canwest Medya, Sabah’ı alabilir mi?

Süper FM, Metro FM, Joy FM ve Joy Türk olmak üzere dört önemli marka alan Canwest Medya

Canwest Medya, Sabah’ı alabilir mi?

Süper FM, Metro FM, Joy FM ve Joy Türk olmak üzere dört önemli marka alan Canwest Medya, Sabah’ın satılması halinde ilgilenebileceklerini söyledi.

Canwest Medya Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Akol, radyo dışı diğer mecralarda da olmak ve genişlemek istediklerini belirterek Sabah Grubuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Medyada satışa sunulabilecek olası bir aktifle ilgileniyoruz ve ilgileniriz. Ancak şunun altını çizeyim Canwest için pazar sadece Türkiye değil, global pazarda her gün onlarca fırsat çıkıyor. Bu fırsatların içinde en iyi fırsatı bulup onu değerlendirmek önemli bizim için. Medya sektöründe aktifler öyle kolay el değiştirmiyor, satışa sunulmuyor. Bizim bir medya aktifi ile ilgilenmemiz için öncelikle satış sürecinin başlaması, ekonomik değer olarak bizim için doğru fiyatlarda olması ve global gelişme stratejimize uygun olması gerekiyor. TMSF el koydu yönetimine, ancak henüz ne zaman satışa sunulacağı netlik kazanmadı. Bir piyasa oyuncusu olarak uygun şartlar oluşursa tabii ki ilgileniriz.’ şeklinde konuştu.

Ayrıca Akol, Canwest Türkiye’nin artık, referans bir grup ve en önemli oyunculardan biri olarak görüldüğüne işaret ederek bölgesel genişleme stratejisi içinde uygun fırsatlar oluşursa Türkçe konuşan yeni ülkelere de açılmayı düşünebileceklerini söyledi.

Kaynak: Milliyet Gazetesi

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.