Cannes’da ilk Aslan PR’dan!

Bu yıl 61’incsi düzenlenen festivalde Türkiye’ye ilk aslan PR kategorisinden geldi.

16.06.2014 - 21:37 | MediaCat

Bugün açıklanan dördüncü kategori PR oldu ve Türkiye ilk aslanını kazandı.

Bu yıl 66 ülkeden 1850 işin yarıştığı PR kategorisinde Grand Prix, Chipotle’ın fast casual akşam yemeği servisi için yaptığı “The Scarecrow” başlıklı işiyle Los Angeles’tan Creative Artists Agency’nin oldu.

2012’de Cannes’da kazandığı ödüllerle hatırladığımız Chipotle’ın “The Scarecrow” başlıklı işi aslında bir mobil oyun. Fast food sektörünün iş yapış şekillerinin pek de şeffaf olmadığını öne süren firma brief’inde bu gerçekleri ne kadar çok kişi bilirse, daha iyi bir dünya için o kadar tutkulu olacağını öne sürüyor. Ajans da yeme-içme problemlerine dikkat çekecek ve tüketicilerin paylaşacağı bir mobil oyun yaratıyor. Sonuç, iki ay içinde 126 milyon 782 binden fazla Twitter görüntülenmesi ve AppStore’dan 650 binden fazla kez indirilen bir oyun ve sonunda Grand Prix.

Cannes Lions ödül prosedürü gereği ödülü katılan ajans evine götürüyor. Dolayısıyla Chipotle PR hizmetini Edelman New York’tan almasına karşın Grand Prix, New York yerine Los Angeles’a gidiyor.

[vimeo]http://vimeo.com/98346118[/vimeo]

PR’da ilk kez
Türkiye’den bu yıl yedi başvurunun bulunduğu kategoride, TBWA\ISTANBUL Radikal için yaptığı “silinen haber” başlıklı çalışmayla iki Altın Aslan’ın sahibi oldu.

Bu iki altınla birlikte 2009’da yarışmaya dâhil olan PR kategorisinde Türkiye ilk kez ödül kazanmış oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.