Cannes’a Türkiye’den 227 iş gidiyor

Geçen sene 189 işle Cannes’a katılım sağlayan Türkiye, bu sene Cannes'a 227 işle katılıyor...

28.05.2008 - 10:30 | MediaCat

55. Cannes Lions Uluslararası Reklamcılık Festivali organizasyonundan yapılan açıklamaya göre, geçen yıla oranla festivale katılım yüzde 10.2 arttı. Festivale, 85 ülkeden 28 bin iş katılıyor.

Geçen sene 189 işle Cannes’a katılım sağlayan Türkiye, bu sene 227 işle katılacak.

Kategoriler bazında Türkiye’den katılım şu şekilde: Film 10, Basın 109, Açıkhava 26, Siber 24, Medya 29, Doğrudan Pazarlama 4, Radyo 11, Titanium 1, Promosyon 9, Tasarım 4.

Beş yıldır üst üste rekor katılımların gerçekleştiğini ifade eden festival CEO’su Philip Thomas, ajanslar ve müşterilerin tüm dünyada yaratıcılığı kucakladığını ve çalışmalarını uluslararası bir festivalde göstermek istediğini belirtti. Thomas, kategoriler arasında da büyük bir büyüme gözlendiğini ifade etti.

Kategorilere göre başvuru sayısındaki değişim şu şekilde:

Promosyon, titanyum ve medya gibi daha yeni olan kategorilerde daha büyük bir artış gözlenirken, daha oturmuş yani basın, açıkhava kategorilerinde de büyüme gözleniyor. Film de ise 3 yıl üst üste düşüş olduktan sonra, bu sene televizyon ve sinemanın dışındaki filmleri kapsayacak şekilde bir artış söz konusu.

Beklendiği gibi, dünyanın hızlı büyüyen bölgeleri olan Orta Doğu, Çin, Rusya ve Hindistan izlenmeye değer aktiviteler gösterdi. Ama Brezilya, Almanya, İspanya, İngiltere ve ABD gibi bilindik oyunculardan da başvuru sayısında artış oldukça yoğun.

Cannes’a katılan işler arasında; ilk beş ülke 3643 işle Amerika, 2852 işle Almanya, 2641 işle Brezilya, 1740 işle İngiltere ve 1588 işle İspanya olarak sıralandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.