MediaCat

Cannes Lions’ta 3. günde 6 Grand Prix

Cannes Lions’ın üçüncü akşamında Creative B2B, Creative Data, Direct, Media, PR ve Social & Influencer kategorilerinde ödül kazananlar belli oldu.

70. Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festivalin üçüncü akşamında Wunderman Thompson Türkiye’nin Is That Heinz? kampanyası Türkiye’ye bir Bronz Aslan getirirken; LinkedIn sponsorluğundaki Engagement bölümünde yer alan Creative B2B, Creative Data, Direct, Media, PR, Social & Influencer kategorilerinde de yılın en iyileri ödüllerine kavuştu.

B2B alanında oyunun kurallarını değiştiren yaratıcı çalışmaların kutlandığı Creative B2B kategorisinde 446 başvurudan 16’sı; fikirlerin ve bilginin etkileşimini kutlayan Creative Data kategorisinde 418 başvurudan 15’i; hedefli ve yanıt odaklı yaratıcılığı kutlayan Direct kategorisinde 1939 başvurudan 60’ı; ezber bozan kanal stratejisiyle öne çıkan çalışmaların sergilendiği Media kategorisinde 1853 başvurudan 60’ı; özünde hikâye anlatımı olan, itibarı kuran, koruyan ve geliştiren çalışmaları ödüllendiren PR kategorisinde 1600 başvurudan 52’si ve son olarak Social & Influencer kategorisinde 1462 başvuru arasından 49’u evine Aslan’la döndü.

LIONS CEO’su Simon Cook dün akşam açıklanan ödülleri şöyle değerlendirdi: “Kazananlar arasında dünyanın her köşesinden kayda değer ödüller var. BAE ve Polonya ilk kez Creative Data kategorisinde ödüle layık görülürken Kenya da ilk kez PR kategorisinde Aslan kazandı. Geleneksel olmayan ödüllerde 2023’te önemli bir büyüme gördük ve kazananlar, etkileşim odaklı mecralardan gelen yaratıcı çalışmaların çeşitliliğini gözler önüne serer nitelikte.”

6 kategoride ödüllerin sahiplerine takdim edildiği akşamda Yılın Medya Network’ü de açıklandı. Mindshare ilk sırada yer alırken onu PHD Worldwide ve Wavemaker izledi.

Festivalin üçüncü akşamında Grand Prix ile ödüllendirilen çalışmalar şöyleydi:

Creative B2B

EART4

Ajans: AlmapBBDO, São Paulo
Reklamveren: B3 Stock Exchange & United Nations Global Compact

Creative Data

The Artois Probability

Ajans: GUT, Buenos Aires
Reklamveren: Anheuser-Busch InBev – Stella Artois

Direct

Runner 321

Ajans: FCB Toronto
Reklamveren: adidas

Media

#TurnYourBack

Ajans: Ogilvy, London
Reklamveren: Dove

PR

Self Love Bouquet

Ajans: GUT, Los Angeles
Reklamveren: DoorDash

Social & Influencer

Flipvertising

Ajans: Chep Network, Sydney
Reklamveren: Samsung

Cannes Lions’ta bir önceki günün Grand Prix kazananlarına da buradan göz atabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.