Cannes Lions’a yeni bir kategori eklendi

55. Cannes Uluslararası Reklam Festivali’ne bu yıldan itibaren eklenen yeni kategori

14.11.2007 - 14:55 | MediaCat

55. Cannes Uluslararası Reklam Festivali’ne bu yıldan itibaren Tasarım Kategorisi’nin eklendiği bildirildi.

Press, Outdoor, Film, Media, Sales Promotion, Cyber, Direct, Titanium, Integrated ve Radio kategorilerinde düzenlenen Cannes Uluslararası Reklam Festivali’ne yeni olarak Tasarım kategorisi eklendi. Bu kategoride markanın ve ürünün iletişimindeki ve geliştirilmesindeki yaratıcı ve inovatif uygulamalar ödüllendirilecek. Designe kategorisi Packaging Design, Brand Identity ve Environmental Design
bölümlerini içerecek.

Tasarım kategorisinin jüri başkanlığını 40 yıllık kariyeri boyunca Chartered Society of Designers ve D&AD’nin başkanlığı görevlerinde bulunan, Fitch Worldwide’ın yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Rodney Fitch yapacak. Fitch’in 1972’de kurduğu Fitch ajans şu anda 12 ülkede faaliyet gösteriyor ve marka kimliği yaratma, geliştirme ve paket tasarımı üzerine çalışıyor. Ajansın dünya çapındaki müşterileri arasında Amazon, Bentley Motors, BP, Dunlop, DHL, Hewlett-Packard, IKEA, L’Orèal, Lego, Marks & Spencer, Nokia, Microsoft, P&G, Starbucks, Toys ‘R’ Us ve Unilever bulunuyor.

Rodney Fitch yaptığı açıklamada: “Tasarımın bu kadar yaratıcılık tabanlı olmasına rağmen neden şimdiye kadar Cannes’da tasarımın ödüllendirilmediğini merak ediyordum. Şimdi dünyanın aklı başına geldi ve jüri başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Bunun için birazcık bile mütevazilik göstermeme gerek yok ve harika işler göreceğimiz ve aslanı daha da kükreteceğimiz konusunda güvenim tam” diye konuştu.

Tasarım Kategorisinin ilk kazananı ve diğer kategori birincileri 18 Haziran 2008’de düzenlenecek Cannes Uluslararası Reklam Festivali sonunda belirlenecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.