Cannes Lions’a göre yılın en iyi doğrudan pazarlama kampanyaları

Direct kategorisinin en iyileri.

07.07.2015 - 17:55 | Arzu Nilay Kocasu

Cannes Lions'a göre yılın en iyi doğrudan pazarlama kampanyaları

Bu yıl 2.813 başvurunun olduğu Direct kategorisinde jüri üyelerinin dikkati, doğrudan pazarlama tanımının altını doldurmak ve kategoriye en iyi tanımı bularak başvuran işlerin kategoriyle ilişkisini belirlemek üzerine yoğunlaştı.

Cannes Lions 2015 Direct Lions kategorisi jüri başkanı Judy JohnKategori Jüri Başkanı, Leo Burnett Kanada CEO ve CCO’su Judy John tartışmalar ışığında şekillenen en güncel doğrudan pazarlama tanımına dair kat ettikleri ilerlemeyi şöyle açıklıyor:

“Bu kategoride yer alabilmek için, öncelikle, iletişim sürecinizi karşınıza bir muhatap alarak gerçekleştirmelisiniz. Yani kesinlikle belirli bir hedef kitleye konuşmanız ve o kitleden bir karşılık alabilmeniz gerekiyor. Birilerinin bir şeyler yapmasını istemelisiniz.

Ve son olarak, yaptığınız iş ölçülebilir olmalı. İşinize ve sonuçlarına baktığınızda hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı söyleyebilmelisiniz. Doğrudan pazarlamanın çerçevelerini çizerken tüm bunları aynı potada eriterek çok basit bir tanım elde etmeye çalıştık.”

Toplam 83 kazananın olduğu kategoriye Türkiye’den başvuran 25 iş arasından Fransa’dan Aslan ile ayrılan olmadı.

Interception, Volvo Automobiles (Grey New York)

Grand Prix ve Gold Lion

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.