Cannes Lions Ödüllü İşler Sergisi 1 Ekim’de İstanbul’da

Her yıl Cannes Lions Uluslararası Reklam Festival’inde ödül alan çalışmaların sergilendiği “Cannes Lions Ödüllü İşler Sergisi”...

23.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Her yıl Cannes Lions Uluslararası Reklam Festival’inde ödül alan çalışmaların sergilendiği “Cannes Lions Ödüllü İşler Sergisi”, 9. kez Türkiye’de. 1 Ekim de İstanbul Sabancı Müzesi The Seed Sergi Alanı Emirgan ’ da gerçekleşecek sergide ödül alan çalışmaların yanı sıra festivalde düzenlenen bazı seminerlerin videoları yer alacak.

Saygınlığını, marka değerini ve önemini yarım yüzyılı geçkin bir süredir koruyan Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali, reklam dünyasının tek küresel organizasyonu. Bu yıl 57’ncisi düzenlenen festivalde her yıl en yaratıcı reklamlar ödüllendiriliyor. Bir hafta süren festival boyunca düzenlenen 50’den fazla seminer ve 20 workshop katılımcılara reklam sektörünün geldiği nokta hakkında bilgi sunarken, gideceği noktaya da ışık tutuyor.

Bu yıl 20–26 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen 90 ülkeden 24.242 reklam çalışmasının 12 dalda yarıştığı festivali, beş kıtadan 8 binin üzerinde reklam ve pazarlama profesyoneli, 52 ülkeden 530 gazeteci izledi.

Basın, açıkhava, film, tasarım,internet, radyo, satış promosyonu&aktivasyon, halkla ilişkiler, medya, doğrudan pazarlama, titanyum&entegre ve film craft dallarında yarışan reklam çalışmaları, uluslararası düzeyde isme sahip yaratıcılardan oluşan 12 ayrı jüri tarafından değerlendirildi. Toplam 808 iş, festivalde dağıtılan büyük ödül (Grand Prix), altın, gümüş, bronz aslan ödüllerinden birine layık görüldü.

Bu yıl Cannes Lions’a Türkiye’den rekor seviyede katılım gerçekleşti. Yarışmaya tam 420 iş katıldı. Aralarında DDB&Co, TBWA/Istanbul, Grey, Leo Burnett ve Concept’in işlerinin yanı sıra Mindshare tarafından festivale gönderilen çalışmaların da bulunduğu 41 iş, basın, açıkhava, radyo, film ve medya dallarında kısa listeye kalarak finalist sertifikası kazandı. Kısa listeye kalan bu çalışmalar arasından Türkiye, 1’i altın olmak üzere 8 aslan kazandı.

2010 Cannes Lions Ödüllü İşler Sergisi, 1 Ekim’de İstanbul’da 1 günlük bir sergi ile ziyaretçilerle buluşacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.