MediaCat

Cannes Lions Medya Büyük Ödülü

Medya Kategorisinde büyük ödül (Grand Prix) Google Sesli Arama Kampanyası ile (Google Voice Search campaign) İngiltere’den Manning Gottlieb OMD’ye gitti.

Cannes Lions Medya Büyük Ödülü
17-23 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşen Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nde Medya Kategorisinde büyük ödül (Grand Prix)  Google Sesli Arama Kampanyası ile (Google Voice Search campaign) İngiltere’den Manning Gottlieb OMD’ye gitti.
 
Tüketici davranışını değiştirmek isteyen Google, Londra’da 150 nokta belirledi ve her bir noktadaki billboard için farklı kreatif çalışıldı. Örneğin Baker Street’teki billboard için ‘Sherlock Holmes’ çalışması yapılırken, kelimeler fonetik yazılarak sesli arama hizmetine dikkat çekilmek istendi.

Cannes Media Lions 2012 Jüri Başkanı ve OMD CEO’su Mainardo de Nardis, basın toplantısında yaptığı açıklamada bu yılki değerlendirmede üç mantranın belirleyici olduğunu söyledi: Teknoloji, analitik ve hikaye anlatımı (storytelling)
 
Bu sene medya kategorisinde 3247 proje yarıştı ve 107 proje ödül kazandı. Bu yıl bir büyük ödül, 12 altın, 28 gümüş ve 67 bronz ödül verildi.

 

(Kaynak: pelinozkancat.blogspot.com)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.