Cannes Lions Aslanı “nötr cinsiyetli” olabilir mi?

Yaratıcı endüstri toplumsal cinsiyet eşitliği adına Cannes Lions heykelciğinin görünümünün değişmesi önerisinde bulundu.

10.04.2017 - 09:57 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Cannes Lions Aslanı cinsiyetsiz olabilir mi?

Pazarlama ve reklamcılık alanlarında başarının sembolü haline gelen Cannes Lions heykelciği “nötr cinsiyetli” olabilir mi? Crispin Porter & Bogusky’nin İngiltere ve küresel CEO’su Richard Pinder ile Creative Equals organizasyonunun kurucusu ve CEO’su Ali Hanan, bu konu üzerine yoğunlaşarak Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin yeni genel müdürü Jose Papa’ya önerilerini ilettiler.

Pinder ve Hanan, Papa’ya “Bu durumun sadece geçici olarak doğruyu yapmaktan öte bir şey olduğunu ve ödülün, değişimin ve eşitliğin simgesi olacağını” yazdıkları bir mektupla birlikte yeni ödülün prototipini gönderdi.

Cannes Lions Aslanı cinsiyetsiz olabilir mi?

Cannes Lions’ta ilk yılı olduğu için omuzlarında çok fazla yük olduğunu belirten Papa ise festivale az bir zaman kalmasından dolayı böyle bir yenilik yapmada geç kalındığını ifade etse de festival sonrası bir araya gelme teklifinde bulunarak önerinin öneminin farkında olduğunu gösterdi.

Cannes Lions Aslanı cinsiyetsiz olabilir mi?

Geçtiğimiz yıllarda, eşitsizliğe karşı duran işlerin ayrı bir kategori altında ödüllendirilmesi için girişimde bulunan Cannes Lions’ta gelecek yıl eşitlik adına böyle önemli bir adımın atılıp atılmayacağını bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.