MediaCat

Cannes Lions 2023 başvuru sayılarını açıkladı

Cannes Lions 2023’te başvurular önceki yıla kıyasla yüzde 6 arttı.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yılki başvurulara dair detaylı veriler paylaştı. Cannes Lions 2023’e yapılan başvuru sayısı önceki yıla kıyasla yüzde 6 artarak 26 bin 992 oldu.

Organizasyona bu yıl eklenen Entertainment Lions for Gaming kategorisi aldığı 609 başvuruyla markalar ve oyun sektörü arasında artan işbirliğini yansıtırken Brand Experience & Activation Lions başvurularında da önceki yıla kıyasla yüzde 16 artış gözlemlendi. Creative Strategy Lions kategorisinde başvurular yüzde 35 artarken bu yıl üçüncü yılına girecek Creative Business Transformation Lions’ın başvuruları da yüzde 59 yükseldi.

Başvurular Creative Commerce Lions kategorisinde 2022’ye kıyasla yüzde 25, Outdoor Lions’ta yüzde 7 arttı. Açıkhavaya ilgideki artışta, başvuruların önceki yıla kıyasla yüzde 30 arttığı FMCG sektörü ve yine 2022’ye kıyasla başvuruların yüzde 84 arttığı seyahat sektörünün payı olduğu belirtildi. Entertainment Lions’ta başvurular yüzde 18 artarken tüketici hizmetleri sektöründen gelen başvurularda yüzde 78 artış gözlemlendi.

Bu yıl ilginin yükseldiği bir diğer kategori yüzde 30 ile Glass: The Lion for Change oldu. Innovation Lions başvuruları da aynı oranda yükseldi.

İlk kısa listeleri geçtiğimiz hafta açıklanan Cannes Lions 2023’te kısa liste duyuruları 18 Haziran itibarıyla devam edecek. Aslanlar 19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında her akşam düzenlenecek törenlerle sahiplerini bulacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.