Cannes Lions 2020 iptal edildi

Bu yıl düzenlenmeyecek festivalde ödüller de dağıtılmayacak.

03.04.2020 - 09:47 | Sencer Uçar

Cannes Lions yılın en yaratıcı reklamverenini açıkladı

Normal şartlarda bu yıl 22 – 26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan ancak coronavirus salgını nedeniyle Ekim 2020’ye ertelendiği duyurulan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali iptal edildi. Festival tarafından yapılan açıklamada, Cannes Lions 2020’nin gerçekleştirilmeyeceği, bir sonraki festivalin önümüzdeki yıl 21 – 25 Haziran tarihlerinde düzenleneceği duyuruldu.

Festival tarafından yapılan açıklamada coronavirus salgınının pazarlama, yaratıcılık ve medya sektörleri üzerindeki etkileri neticesinde şirketlerin önceliğinin çalışanlarını koruma ve müşterilerine hizmet sunmaya; toplumun, ekonominin ve kendi mevcudiyetlerinin korunması alanlarına kaydığı vurgulandı.

Bu yıl festivali iptal etme kararının paydaşlar ve müşterilerle yürütülen geniş kapsamlı müzakerelerin neticesinde alındığı ve söz konusu kararda ödül dağıtımı ve festival organizasyonu hakkında oluşabilecek şüphelerin ortadan kaldırılması arzusunun da payı olduğu belirtildi.

Cannes Lions’ın temelinde her daim yaratıcılık ve Aslanların yer aldığını söyleyen Cannes Lions Başkanı Philip Thomas, pazarlama ve yaratıcı sektörün şu sıralar başka sorunlarla mücadele ettiğini ve bu yılki festivali iptal etme yoluyla organizasyon hakkındaki spekülasyonlara nokta koyduklarını belirtti. Thomas, akıllardaki soru işaretlerini gidermek adına da kararı mümkün olduğunca erken almaya gayret ettiklerini de ekledi.

Dünyanın önde gelen holding ve ajanslarının, coronavirus salgınına karşı aldıkları ekonomik tedbirler kapsamında bu yıl Cannes Lions ve diğer yarışmalara katılmayacağı iddiaları bulunuyordu. Geçtiğimiz günlerde bu yılki ödül organizasyonlarına katılmayacağını duyuran WPP‘nin yanı sıra Omnicom Group, Interpublic Group, Publicis Groupe ve Droga5 ve Wieden + Kennedy’nin de benzer bir karar aldığı konuşuluyordu.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.