Cannes Lions’un Türk jürileri belli oldu

54. Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali’nde, basın jürisinde Kurtcebe Turgul; medya jürisinde Banu Tekin, Türk reklam sektörünü

20.02.2007 - 10:00 | MediaCat

17-24 Haziran tarihleri arasında 54’üncüsü yapılacak olan Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali’nde görev yapacak Türk jüri üyeleri belli oldu.

54. Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali’nde, basın jürisinde Kurtcebe Turgul; medya jürisinde Banu Tekin, Türk reklam sektörünü temsil edecek.

Festivalde basın dalında Medina Turgul DDB’nin Yaratıcı Yönetmeni Kurtcebe Turgul, medya jürisinde Mediaedge:cia İstanbul Genel Müdürü Banu Tekin, Türk reklam sektörünü temsil edecek.

Festival, Türkiye’de Milliyet Gazetesi tarafından temsil ediliyor. Milliyet Gazetesi Reklam Başkanı Viki Habif, jürilerin her ülkenin temsil ve ödül kazanma seviyesinin göstergesi olduğunu belirterek Cannes’a katılımın çok önemli olduğunu ve geçen sene üç jüri üyesinin bulunan Cannes’da Türkiye’den katılım arttığını, ancak delege ve gönderilen çalışma sayısındaki artışın diğer ülkelerde daha fazla olduğunu ifade etti. Habif, bu durumdan ötürü jüri sayımızın azaldığını ve artış sağlayan ülkelerin yeni jürilere sahip olduğunu dile getirdi.

Bu yıl düzenlenecek festivalin basın dalında jüri üyeliği yapacak olan Medina Turgul DDB’nin Yaratıcı Yönetmeni Kurtcebe Turgul, Cannes Lions’ın dünyanın her yerinden gelen insanların reklamın en iyi nasıl yapıldığına kafa patlatması açısından önemli olduğunu belirterek Cannes’da jüri üyesi olmanın tüm tartışmaların tam ortasında bulunmak açısından önemli olduğunu söyledi.

Medya jürisinde görev alacak olan Mediaedge:cia İstanbul Genel Müdürü Banu Tekin, Cannes’ın dünyadaki reklam festivallerinden en prestijlisi, en bilineni ve en çok kazanılmak isteneni olduğuna dikkat çekerek Türkiye’de reklam endüstrisinin özellikle son 5-6 yıldır ivmesini artırdığını, pek çok güzel işin çıkmaya başladığını ve bu işlerin de bu gibi önemli festivallerde ve yarışmalarda hak ettiği ödülleri topladığını vurguladı. Tekin ayrıca, festivalin medya jürisine seçilmeyi bir ayrıcalık olarak gördüğünü ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.