Cannes kötü geçmez!

Manajans/JWT'ın Cannes Lions 2014 izlenimleri ve favori oturumları…

20.06.2014 - 11:41 | Enes Taşkıran

Manajans/JWT'ın Cannes Lions 2014 izlenimleri ve favori oturumları…

Cannes Lions sona yaklaşırken katılımcıların izlenimlerini almaya devam ediyoruz. Manajans/JWT‘ın CEO’su Tuğbay Bilbay ve Deputy Cretive Director’ı Kaan Ertüz için Cannes nasıl geçiyor?

Tuğbay Bilbay: “Cannes kötü geçmez. Derslerin okulda öğretilmesinin, insanların bir araya gelmesinin, müziğin konserlerde daha fazla etkilemesinin bir nedeni var. İnsanlar bir araya geldiği zaman bir enerji çıkıyor ortaya. Buraya da herhalde dünyadaki en zeki insanlar geliyor. Buradaki enerji bile yeter. Herhangi bir salona girmeseniz de insanlarla konuşmak bile bir tazelenme sağlıyor.

Facebook‘un Making Marketing Personal Again oturumu iyiydi. Yahoo çok kötüydü.

Manajans/JWT CEO’su Tuğbay Bilbay ve Deputy Cretive Director’ı Kaan Ertüz Manajans/JWT CEO’su Tuğbay Bilbay (solda) ve Deputy Cretive Director’ı Kaan Ertüz

Kaan Ertüz: “Artık farklı. Cannes sadece bir reklam festivali olmaktan çıkmış durumda gerçekten bir popüler kültür, teknoloji ve reklam yaratıcılarının bir araya geldiği yeni bir boyuta geçmiş durumda. Bu da çok heyecan verici. Konuşmacılara baktığınız zaman aralarında astrofizikçiler, nörobilimciler var, yeni teknolojileri geliştiren şirketler var.

Bunların yanı sıra Future Lions işlerine baktığınız zaman artık reklamcılığın bizim anladığımız gibi ‘iyi bir film yapalım, iyi bir storytelling’le bu işi bitirelim’den çıkıp yavaş yavaş buluş yapmaya gittiğini görüyoruz. Bu da çok kıymetli.

Astrofizikçi Neil deGrasse Tyson’ın sunumu çok başarılıydı. Time Warner‘ın Power of Story seansı da gayet iyiydi. Kanye West de gayet güzel özetledi işi. Dedi ki ‘dünya gittikçe boktan bir yer haline gelmeye başlıyor. İnternet de ondan daha boktan bir durumda. Ve siz içerik yaratıcıları olarak iyi şeyler yaparak burasını tertemiz tutmak zorundasınız. Ya bunu yaparsanız ya da s..tir olur gidersiniz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.