Cannes jürisinin dikkatini çekmenin yolu MediaCat’ten geçiyor

MediaCat, son üç yıldır olduğu gibi bu yıl da Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivaline özel bir sayıyla katılıyor...

14.05.2009 - 10:15 | MediaCat

MediaCat, son üç yıldır olduğu gibi bu yıl da Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivaline özel bir sayıyla katılıyor. Türkiye pazarlama, iletişim ve medya dünyasının vitrini olma misyonunu üstlenen bu özel sayıda, bu yıl Cannes Lions’a Türkiye reklam sektöründen yarışmak üzere katılan işlere de yer vermek istiyoruz. Cannes’a gönderdiğiniz işlerle MediaCat sayfalarında yer almak ve Cannes jürisinin dikkatini çekmek istiyorsanız kampanyanız ile ilgili tüm bilgi, görsel ve diğer dokümanları soft ortamda 22 Mayıs Cuma gününe kadar Melisa Kesmez’e (melisakesmez@kapital.com.tr) ulaştırabilirsiniz.

DÜNYANIN BİR NUMRALI PAZARLAMA İLETİŞİMİ ETKİNLİĞİ

Bu yıl 21-27 Haziran tarihleri arasında 56.’sı düzenlenecek olan Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali, dünyanın pazarlama iletişimi alanındaki bir numaralı etkinliği. Geçtiğimiz yılki festivale 93 ülkeden, reklamveren ve reklam ajansı temsilcilerinden oluşan yaklaşık 10 bin delege katıldı.

Cannes Lions yalnızca bir ödül töreni değil, global pazarlama iletişimi endüstrisinin bir yıllık muhasebesinin yapıldığı dev bir platform. Burada ödül törenlerinin yanısıra başka birçok etkinlik düzenleniyor: Seminerler ve workshop’lar yapılıyor, reklam gösterimleri düzenleniyor, finale kalan ve kazanan işler sergileniyor, tematik sergiler açılıyor ve çeşitli partiler düzenleniyor. 28 bin reklam ve pazarlama çalışmasının yarıştığı geçtiğimiz yılki festival kapsamında, ödüllerin dağıtıldığı 4 büyük ödül törenine 52 seminer, 25 workshop ve 2 büyük plaj partisi eşlik etti.

MediaCat, son iki yıldır bu dev festivale özel sayılar hazırlayarak katılıyor. Festival yönetimi ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde dergi standında tüm katılımcılara sunduğumuz bu özel sayılar, delegelerden yoğun ilgi gördü, festival bitmeden bu özel sayının tükendiğini gördük.

Bu yıl da Cannes Lions’a özel bir sayıyla katılıyoruz. Türkiye reklam ve medya dünyasına ilişkin, yıllık kapsamlı bilgilerin yer aldığı bu özel sayıyla MediaCat, bir yandan Türkiye reklam ve pazarlama dünyasının vitrini olma fonksiyonunu üstlenirken, diğer yandan başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin tanıtımına da katkıda bulunmaya çalışıyor.

Bu özel sayıyı bu yıl ‘My Istanbul’ başlıklı bir kapak konusuyla hazırlıyoruz. Buna göre, festivalin bu yılki teması olan ‘Ignite your creativity’ (Yaratıcılığınızı ateşleyin) sloganının paralelinde, reklam sektörümüzün yaratıcı isimlerine İstanbul’un kendilerine en çok ilham veren, yaratıcılıklarını en çok ateşleyen noktasının neresi olduğunu soracağız. Bu kapak konusunda aynı zamanda pazarlama iletişimi dünyasında yakından tanınan ve daha önce Türkiye’yi ziyaret etmiş yabancı yazar ve girişimcilere isimlere İstanbul’a ilişkin izlenimlerini soracağız ve verdikleri yanıtları sayfalarımıza taşıyacağız.

Cannes Lions özel sayımızda İstanbul’da yaşayan ve İstanbul’da yaratan dünyaca ünlü iki büyük sanatçımıza, Orhan Pamuk ve Nuri Bilge Ceylan’a da soracağız: İstanbul’da yaratıcılığınızı en çok ateşleyen yer neresi ve neden?

Cannes Lions özel sayımızda ayrıca, bu yılki festivalin tüm yarışma kategorilerinin başkanlarına soracağız: Dünya yaratıcılık haritasına baktığınızda neler görüyorsunuz? Sahip olduğu potansiyelle Türkiye bu haritada nerede olmalı? Böylece Cannes Lions jüri başkanlarının gözünde yarışmaya Türkiye’den katılacak işler konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz.

DOSYA: TÜRKİYE’NİN DİJİTAL AJANSLARI

Bu kapak konusuna bir de kapsamlı bir dosya eşlik edecek: Türkiye’nin dijital ajansları…

Bu özel sayıda kapak konusu ve bu dijital dosyanın yanısıra şu bölümler yer alacak.

1.Bir yıl boyunca Türkiye pazarlama, iletişim ve medya dünyasında yaşanan en önemli gelişmeler

2.Türkiye’nin lider reklamverenleri

3.Türkiye’nin lider reklam ajansları

4.Türkiye’nin lider medya planlama ve satınalma ajansları

5.Türkiye’nin lider medya kuruluşları

6.Türkiye’nin lider internet reklam pazarlama network’leri

7.Türkiye’nin lider sağlık iletişimi ajansları

8.Türkiye’nin lider prodüksiyon şirketleri

9.Türkiye’nin lider doğrudan pazarlama ajansları

10.Türkiye’de düzenlenen reklam yarışmalarında ödül alan çalışmalar

Bu özel sayı, yalnızca Cannes Lions Festivali’nde değil, yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde Meribel Reklam Festivali ve Eurobest Reklam Festivali’nde de özel dergi standlarında katılımcıların dikkatine sunulacak. Tüm bunlara ek olarak MediaCat’in Temmuz 2009 sayısıyla birlikte tüm sektöre dağıtılacak.

Bu özel sayı MediaCat boyutunda olmak üzere toplam 8.000 adet basılacak ve dünyanın dört bir tarafından gelip Cannes’da toplanmış, karar verici konumundaki 10 bin kişinin dikkatine, Meribel ve Eurobest festivallerinin katılımcılarına ve Türkiye pazarlama iletişimi dünyasının dikkatine sunulacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.