Cannes iyi bir mola

Hürriyet Gazetesi Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Birim Gönülşen Özyürekli, Cannes Lions 2014'ün sınıfta kalan oturumlarını anlattı.

20.06.2014 - 17:46 | Enes Taşkıran

Hürriyet Gazetesi Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Birim Gönülşen Özyürekli, Cannes Lions 2014'ün sınıfta kalan oturumlarını anlattı.

Festivali reklam ve pazarlama dünyası için iyi bir mola olarak değerlendiren Birim Gönülşen Özyürekli, Yahoo, Google ve TED@Cannes oturumlarını eleştirirken Cosmos’tan tanıdığımız ve ülkemizde Haluk Bilginer’in seslendirdiği Neil deGrasse Tyson’ın oturumunu ayakta alkışladığını belirtti.

Birim Gönülşen Özyürekli: “Buradaki atmosferi çok özel buluyorum. Ve bunun her sene kendini geliştirerek yaratılabilmesini de ayrıca çok takdir ediyorum. Çünkü bu kadar uzun soluklu devam eden bir işin her sene bu kadar enteresan bir kitleyi şaşırtıp mutlu edebilmesi çok zor bir şey.

Bence bu iyi bir mola pazarlama ve reklam dünyası için. Normal iş tempomuzdan kendimize ayıramadığımız zamanların bir toplamı aslında bu hafta. Herkesin gelip kafasın bir toparlamasına yardımcı oluyor.

Hürriyet Gazetesi Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Birim Gönülşen Özyürekli, Cannes Lions 2014'ün sınıfta kalan oturumlarını anlattı.Benim için bu senenin en ilham verici konuşmalarından biri ‘How Creativity Can Contribute to a Good Life’ idi. Mazotsuz uçak yaratıp bununla dünyayı dolaşmayı hedefleyen iki insanın hikâyesini dinledik. Onların bu işi tutundurmak aslında hepimizin desteğine kadar ihtiyaç duyduğunu gördük. Burada Creativity ve Goodness’ın birleşmesi çok heyecan verici.

Ben bu festivalin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Buradaki izleyici her şeyi dinlemeye hazır, kafası çalışan ve bu işe emek vermek için burada olan insanlar olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla onların karşısına çıkarken bir gayret gerekiyor. O gayreti göstermeyen ekiplerin burada olmaması lazım, isimleri çok büyük de olsa. Yahoo‘nunki gibi ekranda okunabilen bir konuşma dinlemek zorunda değilim. Çünkü sadece Marissa Mayer‘in değil, o salondaki 2 bin kişinin zamanı da çok değerli.

Google için de aynı şeyi söyleyeceğim. Google çok büyük bir şirket ve çok değerli işler yapıyor. Bir sürü şeyinin de confidential olduğunun farkındayım ama internetten çok basit bir araştırmayla bulabileceğiniz Google ürünleriyle ilgili bilgi ve tanıtımları arka arkaya videolarla göstermek Grand Audi’de izlenecek bir şey değil.

TED@Cannes’ın iki konuşmacısı da özel konuşmalar yapmadılar. Her iki konuşmayı da daha önce TED Talks‘ta dinlemiştim. Konuşmalar çok ilham verici ama eğer onları dinlememişseniz. Ama o konuşmaların erişilebilir olmasına rağmen burada karşımıza çıkması bana garip geliyor.

Neil deGrasse Tyson’ın Cosmic Quandaries And Creativity başlıklı konuşması açık ara favorim. Bu kadar basit, bu kadar ilham verici ve aynı zamanda bu kadar duygusu olan bir konuşma ben görmedim. Tüm salonun ayakta alkışladığı bir konuşmaydı.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.