Cannes Film Festivali’ne yeni sponsor

Bu sene 75’incisi gerçekleşecek Cannes Film Festivali’nin resmî sponsorları arasına TikTok da eklendi.

17.03.2022 - 14:44 | Ceren Berfin Beyazdağ

Cannes Film Festivali’ne yeni sponsor

Sanat dünyasının en prestijli festivallerinden Cannes Film Festivali’nin bu seneki resmî sponsorları arasına TikTok da eklendi. 2020’lerin kültürünü tanımlayan platform, 17-28 Mayıs arası gerçekleşecek festivalde AirFrance, BMW, L’Oreal, Mastercard gibi ana sponsorlarla boy gösterecek.

Festival, TikTok kullanıcılarının sahne arkası görüntüleri veya kırmızı halı söyleşileri gibi özel içeriklerin oluşturmasına öncülük etmenin yanı sıra ayrıca yeni bir yarışmaya da yer açacak. #TikTokShortFilms adı altında gerçekleşecek yarışmada TikTok üzerinden yaratılan 30 saniye ile 3 dakika arası süren kısa filmler yer alacak.

Geçtiğimiz senelerde selfie çekmeyi yasaklayan festivalin bu sene 180 derecelik bir değişikliğe gitmesi, festivalin kimliğini biraz gençleştirmeye gittiğini de işaret ediyor. Bu değişiklik ayrıca TikTok’un sadece popüler kültürde veya genel izleyicide değil aynı zamanda “high culture” denilen daha niş ve belli kültürel kurallara bağlı bir kitleye de hitap etmeye başladığını kanıtlıyor. Met Gala’da TikTok ünlülerinin yer almasıyla başlayan bu geçiş süreci, Cannes Film Festivali’yle daha da güçlenecek gibi görünüyor.

Kaynak: Variety

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.