MediaCat

Cannes’da artık entegre kampanyalar da ödüllendirilecek

Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali yönetimi, festivalde 2007’den itibaren ‘Entegre Kampanya’ dalında da ödül verileceğini duyurdu.

Cannes’da artık entegre kampanyalar da ödüllendirilecek

Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali yönetimi, festivalde 2007’den itibaren ‘Entegre Kampanya’ dalında da ödül verileceğini duyurdu. Konu hakkında yapılan açıklamada ‘ufuk açıcı’ fikirlere verilen ‘Titanyum’ ödülünün tanımının da netleştirildiği söylendi.

Buna göre önümüzdeki yıl 17-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival için başvuracak, en az üç mecra kullanılan kampanyalar ile ufuk açan fikirler tek bir kategoride, ‘Titanyum ve Entegre Kampanya Aslanları’ başlığı altında değerlendirilecek.

Bu kategoride yer alan tüm işler tek bir jüri tarafından değerlendirilecek ve bir ‘kısa liste’ oluşturulacak. Ardından jüri kısa listeye kalan işler arasından hak edenlere ‘Entegre Kampanya Aslanları’ ve bir de ‘Entegre Kampanya Büyük Ödülü’ verecek. Bu kategori de bu ödüllerin yanısıra uygun bir çalışma bulunduğunda ‘Titanyum Aslanları’ ve bir de ‘Titanyum Büyük Ödülü’ de verebilecek.

Festivale başvuranlar, işlerinin ‘Titanyum ve Entegre Kampanyalar’ kategorisinde değerlendirilmesini özellikle belirtmek zorunda değil. Bütün entegre kampanyalar kendiliğinden bu kategoriye dahil edilecek ve ‘Entegre Kampanya Aslanları’ ile ‘Entegre Kampanya Büyük’ Ödülü için değerlendirmeye alınacak. Bu kategoriye dahil edilen bütün işler aynı zamanda ‘Titanyum Aslanları’ ve ‘Titanyum Büyük Ödülü’nün de adayı sayılacak.

Cannes Festivali yetkileri tarafından yapılan açıklamada ‘Entegre Kampanya Aslanları’nın yüksek standartlar yakalamış çok yenilikçi kampanyalara, Titanyum ödüllerinin ise reklam endüstrisini durup bir düşünmeye, nereye doğru gittiğini yeniden gözden geçirmeye teşvik eden işlere verileceği söyleniyor. Bu açıklamadan Titanyum’un her yıl verilmeyeceği sonucu çıkarmak çok kolay.

Festival CEO’su Terry Savage yapılan değişiklikler hakkında “Endüstri gelişip kendini yeniden tanımladıkça Festival de endüstriyi izliyor” diyor ve devam ediyor: “Festivalde entegre kampanyaların da, ufuk açıcı fikirlerin de takdir edilip ödüllendirilmesine ihtiyaç var.”

Önümüzdeki yılki festivalde hem entegre kampanya ödülleri hem de Titanyum ödülleri festivalin son günü olan 23 Temmuz’da verilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.