MediaCat

Camdan umutlar

The Beirut Heritage Initiative’in Beyrut’u eski haline getirmek için yardımınıza ihtiyacı var.

Camdan umutlar

4 Ağustos 2020’de Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta gerçekleşen patlama şehrin büyük kısmına zarar vermiş, bu sırada 640 tarihi binayı yerle bir etmişti. Dört bir yandaki yıkılmış duvar ve kırılmış cam parçalarıyla şehir ne yazık ki dev bir harabeyi andırır hale gelmişti.

Ülkenin uzun süredir devam eden ekonomik krizi ve yerel ve uluslararası fonların kayda değer eksikliği nedeniyle, şehrin ikonik binalarının çoğu ihmal edilmiş ve hâlâ onarılmamış durumda. The Beirut Heritage Initiative (BHI) ve kreatif ajans TBWA\RAAD ise bu duruma müdahale etme niyetinde.

Başlatılan kampanya kapsamında etraftaki kırık cam parçaları toplandı ve bir araya getirilip yeniden işlenerek hediyelik el yapımı bardak setlerine dönüştürüldü. Yarısına çatlak görüntüsü verilen ve üzerlerine “Beirut Never Breaks” (Beirut Asla Parçalanmaz) mesajı işlenen bardaklar, anlamlı birer Noel hediyesi olarak pazarlanmaya başlandı.

BHI başlatılan kampanyaya dair, “Bu girişimi, kentin güzel tarihi yapılarından bazılarının yeniden inşasına yardımcı olmak için oluşturduk. Bu yapılar, şehrin ihtişamını ve cesur insanlarının zengin kültürünü temsil ediyor ve kurtarılmaları gerekiyor” açıklamasını paylaştı.

herestobeirut.com adresinden ulaşılabilen bardakların satışından elde edilen gelirlerin tamamı Beyrut’taki zarar gören tarihi yapıların onarımında kullanılacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.