Camdan cama sağlığın markası… Vakıf Taşdelen Su

Vakıf Taşdelen Su Genel Müdürü Burhan Alev ve Deep360 Ajans Başkanı Esma Bitirim ile sektörü ve markanın yenilikçi adımlarını konuştuk.

Advertorial 08.05.2017 - 08:50 | MediaCat

Camdan cama sağlığın markası… Vakıf Taşdelen Su

Vakıf Taşdelen Su Genel Müdürü Burhan Alev ve Deep360 Ajans Başkanı Esma Bitirim ile Türkiye su pazarının önemli markalarından Vakıf Taşdelen Su ekseninde geliştirdikleri marka stratejisi, 15 litre cam damacana lansmanı ve sektörün bugünkü gerçekliğine dair bir sohbet gerçekleştirdik.

Vakıf Taşdelen Su ülkemizin en köklü markalarından. Asırlara dayanan bir geçmişi var. Bu mirası modern bir kimlikle buluşturma başarısının arkasında hangi stratejiler var?

Burhan Alev: Vakıf Taşdelen Su olarak temel hedefimiz her zaman tüketiciye fayda sağlayacak ürünler ve hizmetler sunmak oldu. Sektörün ana dinamikleri dışında ezber bozan ve ilkleri başaran bir kimliğimiz var. Bunun özündeki neden de kısa vadeli satış veya pazarlama hedeflerine değil, uzun vadeli ve kalıcı hedeflere odaklanmamız.

Camdan cama sağlığın markası… Vakıf Taşdelen Su

Yoğun bir rekabetin olduğu sektörde ürün geliştirme gibi zor noktaları sahiplenmek markayı hangi yöne götürdü?

BA: Vakıf Taşdelen Su marka kültürünün yapıtaşı olan 3 litre cam şişeye ek olarak, 15 litre polikarbon damacana da bizim sağlıklı suyu tüketiciye ulaştırmada önemli bir ürünümüz.

Fakat zaten marka DNA’mızda yer alan “camdan gelen sağlık” kavramını çok daha ileriye taşımayı her zaman arzu ediyorduk. Bu amaçla ciddi bir araştırma ve geliştirme süreci sonucunda 15 litre cam damacana gibi sektörü ileri bir noktaya taşıyan öncü bir adım attık.

15 litre cam damacana lansmanı sektörde ve tüketici tarafında nasıl karşılandı?

BA: Sektörde büyük bir heyecan yarattı çünkü yepyeni bir segmentin yolunu açtı. Birçok marka hemen arkasından bu alana yönelmeye çalıştı. Üstelik biz 15 litre cam damacanayı niş bir ürün olarak değil, geniş bir penetrasyonu hedefleyerek sunduk. Bu tarafı aslında başarı hikâyesinin de en önemli noktalarından biri oldu.

Camdan cama sağlığın markası… Vakıf Taşdelen SuTüketici tarafında da özellikle son yıllarda hızla yükselen sağlıklı yaşam anlayışının karşılığı olarak büyük ilgi gördü. Beklentimizin çok üzerinde sipariş alarak aslında marka olarak ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gördük.

Reklam kampanyamızın hem TV hem basın ayağında çok ciddi bir dönüş aldık. “Suyun sağlık mirası Vakıf Taşdelen şimdi de 15 litre cam damacanada” mesajı, markamıza yüksek bir farkındalık kazandırdı. Fakat markamızın ve ürünümüzün en büyük farklılığı sadece bir cam damacana seçeneğiyle sınırlı olmayışı. Sektörde sadece Vakıf Taşdelen’de olan cam boru ve koruma kasası bizim en büyük farklılıklarımızdan.

Bu inovatif yön nasıl tepkiler aldı?

BA: Vakıf Taşdelen, sağlıklı su kavramının en önemli temsilcilerinden biri olarak bu alandaki en büyük yatırıma ve değişime imza atan marka oldu. Suyun cam damacanadan bize uzanan yolculuğunu cam boruyla destekleyerek sağlık alanında eşsiz bir ürün kullanımını yarattık. “Daha fazla Vakıf Taşdelen, daha fazla sağlık” yaklaşımı hem ürün anlamında hem de marka kimliği açısından bizi sektörde üst noktalara taşıdı. Fakat bizim için en önemli kazanç, sadakati yüksek bir tüketici kitlesi oluşturmamız oldu.

Camdan cama sağlığın markası… Vakıf Taşdelen Su

Deep360 Ajans Başkanı Esma Bitirim

Peki Deep360 tarafında kampanyanın hazırlık süreci nasıl ilerledi?

Esma Bitirim: Vakıf Taşdelen kampanyası hazırlık aşamasında bizim için en önemli değer, ürünün sahip olduğu yüksek rekabet avantajıydı. Türkiye’nin en köklü markalarından biri için, su sektörünün yönünü değiştiren bir özellik üzerinden bir kampanya hazırlamak bizi çok heyecanlandırdı.

Marka ile uzun yıllardır beraber yol alıyor olmamız hem strateji hem de yaratıcılık anlamında hayatımızı çok kolaylaştırdı.

Kampanyanın temel yönünü nasıl çizdiniz?

EB: Suyun sağlık mirası konumlandırmamız üzerinden ilerleyerek, bu pozisyonu 15 litre cam damacanayla daha da ileriye taşımayı hedefledik. Mevcut 3 litre cam şişeye ek olarak hayatımıza katılan bu daha büyük ürün seçeneğini, “Daha fazla Vakıf Taşdelen, daha fazla sağlık” mesajıyla anlattık.

Likit animasyon tekniğiyle hazırladığımız reklam filminde cam boru ve koruma kasası gibi ürünü tamamlayan parçaları kullandık. Basın kampanyasıyla da desteklediğimiz kampanyadan çok hızlı dönüş alındı ve kısa sürede ürün sayısı kadar sipariş dönüşü oldu. Bu bizi bir ajans olarak son derece mutlu etti.

Camdan cama sağlığın markası… Vakıf Taşdelen Su

Şu anda gerçekleşen satış rakamları ve abonelik sayısında hangi noktalardasınız?

BA: Her yıl ortalama yüzde 10’un üzerinde büyüme gerçekleştirdiğimiz sektörde İstanbul’dan sonra geçen yıl Ankara ve İzmit’te de tüketicilerimize hizmet vermeye başladık. Büyüme hızımıza paralel olarak diğer büyükşehirlerimizde de bayilikler vererek daha fazla tüketicimize suyun sağlık mirasını ulaştırmayı hedefliyoruz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.