Çalık’tan RTÜK’e yanıt: Belge eksiğimiz yok

Son günlerde yer alan 'gerekli belgelerin RTÜK'e teslim edilmediği ve onay sürecinin geciktirildiğine' ilişkin

01.02.2008 - 11:07 | MediaCat

Çalık Grubu, kazandığı ATV-Sabah ihalesi ile ilgili olarak basında son günlerde yer alan ‘gerekli belgelerin RTÜK’e teslim edilmediği ve onay sürecinin geciktirildiğine’ ilişkin haberler üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada, şirketten resmi olarak talep edilen tüm doküman, bilgi ve belgelerin RTÜK’e 10 Ocak 2008 tarihinde teslim edildiği belirtildi. Ayrıca Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan Ulusal Güvenlik Belgesi’nin de dün RTÜK’e ulaştırıldığı vurgulandı.

Öte yandan Çalık Holding tarafından satın alınan Arnavutluk’un telekomünikasyon firması ALBTelecom’a ait GSM operatörü Eagle Mobile, 13 Mart 2008’de faaliyete girecek. Eagle Mobile, Arnavutluk’un üçüncü GSM operatörü olacak. Eagle Mobil Genel Müdürü Ali Taşkın, cepten alo hizmetine ilk olarak Arnavutluk’un Tiran ve Durres kentlerinde başlayacaklarını açıkladı. Yaza kadar da tüm Arnavutluk’u kapsama alanı içine alacaklarını ifade etti. Bütün Arnavutluk’ta teknik altyapının yerleştirilmesini hedeflediklerini belirten Taşkın, “Arnavutluk’ta kendimizi yerli bir şirket olarak görüyoruz. Eagle Mobil’in kalitesi yüksek olacak. Arnavutluk cep telefonu sektörüne uygun fiyatları yerleştireceğiz. Eagle Mobil, cep telefonlarının hızlı şekilde internete bağlanmasını da sağlayacak.” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin önde gelen holdingleri arasında yer alan Çalık Grubu, ALBTelecom’un yüzde 76’sını özelleştirme yoluyla 120 milyon Euro bedelle satın almıştı. Çalık Holding, tekstil, inşaat, ticaret, bankacılık, enerji ve telekomünikasyon alanlarında faaliyet gösteriyor. Grubun Avrupa’dan ABD’ye, Balkanlar’dan Türk cumhuriyetlerine, Ortadoğu’dan Afrika’ya uzanan bölgede pek çok yatırımı bulunuyor.

Kaynak: Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.