Çalık’ın 60 günü var

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğüne ilişkin satışı

22.02.2008 - 15:51 | MediaCat

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğüne ilişkin satışı onayladı. Açıklamada, Fon Kurulu kararı ile, ihale bedeli olan 1,1 milyar doların ödenebilmesi için alıcı şirket Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık AŞ’ye 60 gün süre verildiği bildirildi.

Fon Kurulu 5 Aralık 2007 tarihinde gerçekleştirilen ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü İhalesi sonucunu, gerekli izinlerin temini amacıyla, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Rekabet Kurumu (RK) Başkanlığına 6 Aralık 2007 tarihinde yazılı olarak bildirmişti. TMSF’den yapılan açıklamada, ”RTÜK ile RK Başkanlığından yazılı onayların Fona ulaşmasının ardından bugün toplanan fon Kurulu, ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’ne ilişkin Satış Komisyonu kararını onaylamıştır.” denildi.

Bu arada fon yönetimi daha önce fona devredilmiş olan Bilgin Grubu’na ait bazı şirketleri tasfiye etme kararı aldı. Karara gerekçe olarak bahsi geçen şirketlerin fon alacaklarının tahsili açısından yarar sağlamaması gösterildi. Medya Holding ve Sabah Pazarlama tarafından yapılan açıklamaya göre,tasfiyesine karar verilen şirketler şunlar: Marinesub Turizm, Netpaş, Sabah Periyodik Yayınlar, Securecard, Televizyon Reklamcılık, Bir Numara Hearst, Kültür Gösteri Merkezi, Pro 1 Film ve Prodüksiyon.

Kaynak: Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.