MediaCat

ByteDance’den veri gizliliği ihlaline ilişkin itiraf

Şirket, TikTok kullanıcısı iki gazetecinin kişisel verilerine uygunsuz biçimde erişen dört çalışanının işine son verdiğini açıkladı.

ByteDance’den veri gizliliği ihlaline ilişkin itiraf

TikTok’un çatı şirketi ByteDance, çalışanları tarafından biri Financial Times, diğeri BuzzFeed’de çalışan iki gazetecinin IP adresleri dahil olmak üzere bazı kişisel verilerine uygunsuz bir şekilde erişildiği iddiasını doğruladı.

Financial Times, “gazetecileri gözetlemek, çalışmalarına müdahale etmek veya kaynaklarını sindirmek kabul edilemez. Resmi yanıtımıza karar vermeden önce bu hikâyeyi daha kapsamlı bir şekilde araştıracağız” açıklamasında bulunurken bir BuzzFeed sözcüsü de ihlali “gazetecilerin yanı sıra TikTok kullanıcılarının mahremiyetine ve haklarına bariz bir saygısızlık” olarak nitelendirdi.

TikTok sözcüsü Brooke Oberwetter’dan gelen açıklamaya göre tespite konu olan dört çalışanın işine son verildi. TikTok CEO’su Shou Chew, gönderdiği şirket içi bir e-postada ilgili kişilerin TikTok kullanıcı verilerine erişim elde etmek için yetkilerini kötüye kullandığını ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.