MediaCat

Buzbağ Rezerv’den sonra Terra De France

Mey İçki geçtiğimiz aylarda bir basın toplantısı ile şarap markası Kayra’nın yeni stratejilerini açıklamıştı. Bu stratejiler çerçevesinde hazırlanan yeni şaraplarını tanıtan Mey İçki Şarap Bölümü Direktörü Bülent Özfırat, hedeflerinin Türk tüketicisine dünyada aradığı kaliteyi sunmanın yanında global düzeyde tanınmak olduğunu belirterek, stratejilerini açıkladı.

Buzbağ Rezerv’den sonra Terra De France

Mey İçki geçtiğimiz aylarda bir basın toplantısı ile şarap markası Kayra’nın yeni stratejilerini açıklamıştı.
Bu stratejiler çerçevesinde hazırlanan yeni şaraplarını tanıtan Mey İçki Şarap Bölümü Direktörü Bülent Özfırat, hedeflerinin Türk tüketicisine dünyada aradığı kaliteyi sunmanın yanında global düzeyde tanınmak olduğunu belirterek, stratejilerini şöyle açıkladı: “ Şimdiye kadar yaptığımız üretimlerde Anadolu’nun 5000 yıllık soylu üzümlerini farklı tatlarla tüketicimize sunduk. Mey İçki’nin çoğunluk hisselerini satın alan TPG daha önce California’daki Beringer şaraplarını dünya pazarlarına taşıyarak şarap endüstrisinin önemli oyuncularından biri olduğunu göstermişti. Şimdi ise şarabın anavatanı olan Anadolu’nun eşsiz üzümlerini dünya pazarlarına taşımayı hedefliyor. Bu doğrultuda yurtdışında hak ettiği değere şimdiye kadar ulaşamamış Türk şaraplarını, global pazarlara Kayra olarak biz taşımayı hedefliyoruz. Terra de France ile markamızı önce tüm dünyanın bildiği üzümlerle anlatacağız. Bu seri Kayra’nın dünya markası yolunda atacağı adımların ilki olma yolunda bizlere yol açacak. ”

İlk kez bir Türk firmasının Fransa’da üretim yaptığını belirten Özfırat, bu projenin ardından yatırımlarının devam edeceğini, dünyanın önemli şarap merkezlerinden İtalya ve Kaliforniya’da da süreceğini açıkladı. Hacimden çok kalite odaklı bir üretim yaptıklarını ifade eden Özfırat, Kayra’nın global bir marka olma yolunda olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca yapılan açıklamay agöre Nisan ayında piyasaya sunulan ve büyük beğeni toplayan Buzbağ Rezerv’i, Buzbağ Beyaz’ın izleyecek. Bunun yanısıra tüm dünyada kabul edilen ve gastronominin usta şeflerine verilen Michelin* yıldızlı restoranlarda çalışan ünlü şefleri konuk edecekleri özel ziyafet geceleri serisini başlatacak. 7 Haziran’da Tuus’da düzenlenecek serinin ilk konuğuysa Londra’nın en ünlü restoranlarından L’etranger’ın şefi Jérome Tauvron olacak.

www.kayrasaraplari.com

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.