Büyük buluşma gerçekleşti!

Türkiye reklam ve iletişim sektörünün en büyük iletişim gruplarından biri olan Yorum Publicis'in hisseleri dünya iletişim devi Publicis Groupe tarafından satın alındı.

06.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Türkiye reklam ve iletişim sektörünün en büyük iletişim gruplarından biri olan Yorum Publicis’in hisseleri dünya iletişim devi Publicis Groupe tarafından satın alındı.

Publicis Groupe, Türkiye’nin önde gelen reklam ve iletişim şirketleri Yorum, Allmedia, Bold ve Zone’dan oluşan iletişim grubunun çoğunluk hisselerini satın alma işlemlerini 6 Haziran’da tamamladı. Böylece Türkiye’nin en yaratıcı ve dinamik gruplarından biri, Publicis şirketler topluluğuna dahil oldu.

Halen Türkiye’de grup şirketleri arasında Publicis Graphics, Leo Burnett, Starcom, Arc, MS&L, bulunuyor. Ayrıca yine Publicis Groupe markaları olan Zenith Optimedia ile Saatchi & Saatchi de dolaylı olarak Güzel Sanatlar üzerinden temsil ediliyor.

Publicis ve Yorum, reklamcılık alanında 1992’den beri birlikte çalışıyordu.

Ajansın kuruluşundan beri Yorum’un müşterisi olan Renault, Publicis‘in de uzun yıllardır hizmet verdiği markalar arasında yer alıyor. Yorum’un diğer yerli ve uluslararası müşterileri arasında Akbank, Coca Cola, D&R, Garnier, Group SEB (Krups, Moulinex, Rowenta, Tefal), Karper, Nestle, Superonline, THY ve Whirlpool da bulunuyor.

2002’de kurulan Allmedia, 61 çalışanıyla medya satın alma ve planlama alma çalışmalarına bundan böyle Starcom MediaVest çatısı altında ve Starcom Allmedia olarak devam edecek. Müşterileri arasında Hyundai, Skoda, Fortis, Kellogg’s, Vileda, Avon, British Airways, Sabancı Grubundan Aksigorta ve Teknosa ile THY, Yataş, KVK Atel ve Ülker bulunuyor.

Publicis Groupe Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Maurice Levy birleşmeye ilişkin olarak; “Türkiye bizim için çok önemli bir ülkedir, hızla büyüyen ekonomisi yüksek potansiyele sahiptir. Halen Türkiye’deki varlığımızı aralarında Publicis Graphics, Leo Burnett, MS&L ve Arc gibi ajansların da bulunduğu birçok temsilcilik ve ortaklıkla sürdürmekteyiz.. Yorum ise 15 yıla yakın bir süredir Publicis ile yakın iş ilişkileri içindedir. İletişimin tüm alanlarında hizmet veren yapısıyla gerçek anlamda bir iletişim grubu yaratmış ve başarılarıyla kendini ispatlamış çok güvendiğimiz ekipler ve yönetimle daha da yakın bir ilişki içinde çalışma kararı alarak bugün çok önemli bir adım atıyoruz.” dedi.

Şirketler Grubunun CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uslu ise şunları söyledi: “Publicis ile 15 yıldan beri süregelen işbirliğimiz ve sağlam dostluğumuz artık resmileşiyor. Publicis ailesine katılıyor olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Yorum, Allmedia, Bold ve Zone, reklam ve iletişim alanlarında Avrupa’nın lideri ve dünyanın en büyük 4. şirketi konumundaki bir şirketle ortaklık kurduğu için gurur ve kıvanç duymaktadır. Bizim için önemli bir karar oldu ve bu sayede uluslararası anlamda daha da gelişip güçleneceğimiz gibi, müşterilerimize daha iyi hizmet sunma imkanımız da olacak.”

Publicis Worldwide’ın Başkan Yardımcısı Bertrand Siguier’nin açıklamaları ise şöyle: “Yıllardan beri birçok uluslararası müşterimiz için Yorum ve Allmedia ile çok yakın çalışmaktaydık. Türkiye’nin dinamik ekonomik yapısı içinde düşündüğümüzde, yeni ve güçlü ortaklığımız hem şirketler topluluğumuz, hem de müşterilerimiz açısından büyük bir adımdır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.