Uyuyan reklam olur

Burger King Meksika iyi uykular diler.

19.09.2019 - 11:04 | Sencer Uçar

Uyuyan reklam olur

Hava sıcak, açlık zirvede, yemek lezzetli, porsiyon büyük. Yemek sonrası ağırlık çökmesi çok olası, uykuyu dert etmek ise tercih meselesi. Hele bir de Latin kültürü söz konusuysa, siesta kaçınılmaz. Evinizdeyseniz, kestirmek için şartlar harika olabilir ama uyku sizi dışarıda bir yerlerde, örneğin bir Burger King restoranında da yakalayabilir.

Başkent Mexico City’deki bir Burger King restoranının müdürünün, bazı müşterilerin yemeğin ardından uyuyakaldıklarını fark etmesi ve gözlemlerini markanın ajanslarından We Believers’ın kurucularından Gustavo Luria ile paylaşması üzerine Burger King Meksika, müşterilerinin bu tatlı anlarını ilanlara çevirdi. Markanın en büyük burgerlerinin yer aldığı King’s Collection için hazırlanan ilanlarda uyuyan müşterilerle birlikte “Bu kadar büyükler işte” ifadesine yer verildi. İlanların alt köşelerinde fotoğrafın çekildiği zaman ve mekân bilgileri de yer aldı.

İlanlarda yer alan fotoğraflar için başkentteki Burger King restoranlarında bir ay boyunca çalışma yapıldı. Fotoğrafları çekilen müşterilere, uyanmalarının ardından proje hakkında bilgi verilmiş ve yayın için izinleri alındı.

Kaynak: Creativity Online