MediaCat

“Buraya kadar her şey yolunda”

Mathieu Kassovitz’in kült filmi La Haine 25’inci yaşını Reebok ile birlikte kutluyor.

“Buraya kadar her şey yolunda”

Senaryosunun kaynağını 1993’te polis kurşunuyla hayatını kaybeden on yedi yaşındaki Makomé M’Bowolé’nin ölümünden alan La Haine, bu sene 25’inci yaşını kutluyor.

1995’in siyah beyazında banliyöde tutunmaya çalışan bir Arap, bir siyahi ve bir Yahudi’nin başrolünde oldukları La Haine’in 25’inci yılında filmin yönetmeni Mathieu Kassovitz ile işbirliği yapan Reebok, kült filmden ilhamla tasarlanan bir dizi ürünü koleksiyonerlerle buluşturuyor.

“Reebok La Haine evreniyle işbirliği yapmak için beni aradığında özellikle yaklaşımlarının özgünlüğünü sevdim. Ürünlerin tasarım sürecine dahil olmak koleksiyona dair gerçek bir bakış açısı sunabilmemi sağladı” diyen Kassovitz’in de katkılarıyla hazırlanan koleksiyon 15 Ekim itibarıyla Courir mağazalarında ve courir.com adresinden satışa sunuldu.

Projenin filmin ruhuna ne kadar uyduğu tartışılır ancak işbirliğinin bu kült filmi bir kere daha izlemek için iyi bir vesile olduğuna şüphe yok.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Reebok x La Haine Check out our latest collaboration with the French movie LA HAINE. – La HAINE was released in France back in 1995 and the script is inspired from a tragic event of police brutality, which triggered an explosion of urban violence in France. More than a movie, LA HAINE crossed time and borders and is now considered as a masterpiece by all generations. The 3 main characters wear iconic Reebok Classics throughout the entire movie, and in celebration of this and our heritage, we just re-edited all 3 pairs in 25 copies each: The CLASSIC LEATHER OG, NPC CREST OG and NL PARIS. – Every single pair is numbered, signed by LA HAINE’s Director @mathkasso and available by auction until 27.09 on Drouot Digital (link in bio). All of the auction proceeds will go to @one_asso_ a charity helping youngsters from Chanteloup-les-Vignes, the city where the movie was shot. – #LAHAINE #reebokxlahaine

Reebok Europe (@reebokeurope)'in paylaştığı bir gönderi ()


Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.