Bumads’ın lansman gecesi yapıldı

Hurriyet.com.tr’nin girişimiyle hayata geçirilen sosyal medya reklam platformu Bumads, dün akşam Hilton Convention Center’da düzenlenen gecede markalar ve ajanslar ile buluştu.

24.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Hurriyet.com.tr’nin girişimiyle hayata geçirilen sosyal medya reklam platformu Bumads, dün akşam Hilton Convention Center’da düzenlenen gecede markalar ve ajanslar ile buluştu.

Gecede ayrıca Bumerang Blog Ağı’nın en iyileri ödüllerine kavuştu.

Hürriyet İnternet ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı Ahmet Dalman gecenin açılışında yaptığı konuşmada 2011 yılının Hürriyet İnternet Grubu’nun 15. Kuruluş yılı olduğunu vurguladı. Hürriyet İnternet Grubu’nun kuruluş hikâyesini paylaşan Dalman, “1 Ocak 1997’de Hürriyet internet sitesinin resmi açılışını yaptık. İşte o günlerde internet Hürriyet’in DNA’sına işledi. Sene 2011, bugün birbirinden çok farklı alanlarda 9 sitemiz var. Milyonlarca kullanıcımız, ziyaretçimiz var. Ama ben bu akşam 15 Yıl önceki kadar heyecanlıyım. Çünkü bu kez sizlerle birlikte yeni bir kapı açıyoruz” dedi.

Yılların fikri mülkiyet ve teknoloji birikimini  sosyal medyadaki yepyeni projeleri Bumads’e aktardıklarını anlatan Hürriyet İnternet Grubu Başkan Yardımcısı Erhan Acar da yaptığı konuşmada, ‘yapılmayanı yapmak’ sloganı ile yola çıktıklarını söyledi. ‘Garaj ruhu’ ile Bumads’i kurduklarını belirten Acar, “Markalara sosyal medyada var olmaları için yepyeni bir kapı araladık ve sosyal medya reklam sektöründe puzzle’ın eksik kalan parçasını tamamladık”dedi. Arkasına Bumerang’ın gücünü alan Bumads sayesinde, marka sahiplerinin istedikleri metin, video gibi içerikleri, seçtikleri Bumerang web sitelerinde yayınlama şansı bulacaklarını belirten Acar, bu platform aracılığı ile site sahiplerinin de istedikleri trafiğe kavuşacaklarının, okundukları kadar kazanma imkanı bulacaklarının altını çizdi. Acar konuşmasını, “4 yıl önce Bumerang  sistemini kurduk, buraya binlerce siteyi ve blog sahibini topladık. Onlara trafik, görünürlük sağladık. Şimdi de burayı bir reklam ekonomisi haline getiriyoruz” diyerek tamamladı.

Bumerang’ın ‘en’ leri ödüllerine kavuştu
Oylama sonuçlarının açıklandığı Bumads Gecesi’nde birinci olan blog ve web sitesi sahipleri ödüllerine kavuşurken, 6 kategoride finale kalan Bumerang yazarları ise özel bir plaket ile onurlandırıldı.
En Tarz Blog http://hakancezhifi.stereomecmuasi.com
En Çalışkan Blog http://egoistokur.com 
En Sosyal Blog http://www.semiyun.com
En Bilge Blog http://www.grafikerler.org 
En İyi Yerel Site http://www.erzurumrehberi.net
Jüri Özel Ödülü http://www.businessonair.net

Bumerang ödül töreninin ardından iyi bir sosyal medya kullanıcısı olan Bedük, Bumads Gecesi katılımcılarına özel bir konser verdi. 

Bumads viral bir reklamla kendini tanıtıyor:


Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.