MediaCat

Bulut Bilişim dünyayı değiştirecek

Turkcell teknoloji dünyası ve fikir önderlerini “Bilişim Konferansı”nda buluşturdu

Bulut Bilişim dünyayı değiştirecek

Bu sene ilki gerçekleşen “Turkcell Bilişim Konferansı”, bilgi teknolojisi dünyasının önde gelen isimlerini ve uzmanlarını buluşturdu. Swissotel’deki konferansın ana konuşmacıları arasında, IT konusunda fikir önderi kabul edilen Massachusetts Institute of Technology (MIT) profesörlerinden Andrew McAfee de vardı. McAfee “Bulut Bilişim dünyayı değiştirecek” dedi.

Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell, bu yıl ilk kez düzenlediği “Bilişim Konferansı” ile sunduğu IT ürün ve hizmetlerini, iş ortaklarıyla beraber müşterilerine aktardı. Swissotel’de tüm gün süren etkinlikte, bulut bilişim vizyonu, toplam telekom çözümlerindeki başarı hikayeleri ve Türkiye’nin teknolojik gelişimine yön verecek açılımlar, bilgi teknolojileri yöneticileri ile paylaşıldı. 

‘Turkcell Bilişim Konferansı’nın  açılış konuşmasını Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv yaptı. Ciliv konuşmasında “Turkcell bugün müşterilerine, hem sabit hem mobil hem de IT çözümlerini tek noktadan sunan bir iletişim ve teknoloji şirketi haline geldi. Bugün Türkiye mobil iletişimde, fiberde ve bulut bilişim teknolojilerinde çok iyi bir konumda. Kurumlarımıza sunduğumuz birçok yenilikçi ürün ve servisle, şirketlerin IT maliyetlerini azaltması, IT yöneticilerinin de fark yaratacak, inovatif işlere odaklanması mümkün” dedi. Türkiye’nin geleceği için “inovasyon” kavramının önemine değinen  Ciliv, “1997’de batmak üzere olan bir şirket, bugün dünyanın en değerli şirketi haline gelebiliyorsa bunun tek nedeni teknoloji ve inovasyondur. Tüm bilişim yöneticilerimizin önünde inovasyonla şirketlerini ve ülkemizi geliştirebilecek büyük fırsatlar var ” şeklinde konuştu.
 
“Toplam Telekom Çözümlerinde 3’lü Oyun” konulu panelin ardından “Bilgi Teknolojileri Bulutu ile Gelecek”, “Sabit Network Bulutu ile Başarı” ve “Mobil Network Bulutu ile Verimlilik” başlıkları altında paralel oturumlar gerçekleşti. Paralel oturumlarda Turkcell ve Turkcell Superonline konuşmacılarının yanısıra HP, Intel, Oracle, EMC, Cisco ve Accenture firmalarının temsilcileri de konuşmacı olarak yer aldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.