Bülent Fidan: Türkiye’de Effie Ödülleri iyi bir ölçüm mekanizması

Reklam Yaratıcıları Derneği Başkanı ve yaratıcı yönetmen Bülent Fidan, "Reklamverenler sadece bu yarışmanın kitabını alıp okurlarsa bile kendi markalarının geleceği için çok farklı bir bakış açısına kavuşacaklarını düşünüyorum” dedi.

16.08.2007 - 14:30 | MediaCat

Reklamın iyisi kötüsü olmaz ama iyisi daha makbul. Özellikle marka yaratmak gibi bir düşünce içine girecekseniz, birçok oyuncunun olduğu piyasada kalitesine ve devamlılığına güvenerek yarattığınız markayı diğerlerinden ayırmak ve bu farkı ortaya koymak için reklam yapmak çok önemli.

Reklam Yaratıcıları Derneği Başkanı ve yaratıcı yönetmen Bülent Fidan, marka yaratma sürecinde ve sonrasında reklamın öneminin ve markaya kazandırdığı değerin nasıl ölçülebileceği konusunda konuştu. Marka yaratmayı bir marka mimarisi süreci olarak nitelendiren Fidan, bu iletişim sürecinin kitle iletişim araçlarındaki reklamlar, satış noktasındaki düzenlemeler, halkla ilişkiler çalışmaları ve diğer tanıtım süreçleriyle gerçekleştirileceğini söylüyor.

Fidan, Türkiye’de hayata geçirilen Effie Ödülleri konusunda ise “Bu yarışma reklam etkinliğini ölçüyor. Bu ölçümde doğru hedef kitleye doğru bir reklamla ulaşılıp ulaşılmadığı ve ardından da bu reklam doğru bir reklam ise satışı nasıl etkilediği ölçülüyor. Reklamverenler sadece bu yarışmanın kitabını alıp okurlarsa bile kendi markalarının geleceği için çok farklı bir bakış açısına kavuşacaklarını düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Yeni Asır

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.