Budget Rent-A-Car Koç Güvencesine alındı

Koç Holding ve Budget yöneticilerinin yaptığı anlaşma neticesinde Budget’ın Türkiye’deki araç kiralama operasyonu Koç Holding bünyesine alındı. Söz konusu anlaşma çerçevesinde Budget’ın Türkiye’deki araç kiralama faaliyetleri, Koç güvencesi ile tüketicilere sunulacak.

19.06.2007 - 14:19 | MediaCat

Koç Holding ve Budget yöneticilerinin yaptığı anlaşma neticesinde Budget’ın Türkiye’deki araç kiralama operasyonu Koç Holding bünyesine alındı. Söz konusu anlaşma çerçevesinde Budget’ın Türkiye’deki araç kiralama faaliyetleri, Koç güvencesi ile tüketicilere sunulacak.

Budget Türkiye’deki gelişmeler ve kısa dönem yol haritası; Budget Avrupa Başkan Yardımcısı John McNicholas, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Turgay Durak ve Budget & Birmot & Otokoç Genel Müdürü Cenk Çimen’in katılımı ile düzenlenen bir basın toplantısında aktarıldı.

Budget operasyonlarının Koç Holding Otomotiv Grubu’na katılmasının stratejik önemine değinen Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Turgay Durak; özellikle kısa süreli araç kiralama alanında ciddi anlamda bir potansiyel gördüklerini belirtti. Avrupa’da otomotiv üreticileri ile araç kiralama şirketlerinin birbirleri ile yakın çalıştıklarını söyleyen Durak; ‘Koç Holding Otomotiv Grubu olarak bu değer zincirinin üç halkasında da faaliyetlerimiz var. Üretim yapan fabrikalarımız, perakendecilik ve araç kiralama işi yapan şirketlerimiz var. Bu zincirin araç kiralama işini daha kuvvetli hale getireceğine inanıyoruz. Bu nedenlerle araç kiralama alanında atılım yapmaya karar verdik. Halen devam eden büyük yatırımlarımızın yanında, Budget markası ile de anlaşarak yatırımlarımıza bir yenisini daha ekliyor olmaktan dolayı mutluyuz.’ şeklinde konuştu.

‘Budget, araç kiralama pazarını büyütür!..’

Araç kiralama iş kolunun gerek otomotiv, gerekse turizm ve otelcilik işleri için tamamlayıcı bir nitelik taşıdığına değinen Turgay Durak; Koç Topluluğu içinde önemli yeri olan seyahat acentesi şirketimiz ve otellerimiz ile yapacağı iş ortaklıklarıyla; Budget’ın içinde bulunduğu pazarı büyüteceğine inandığını belirtti.

‘Hızlı yol aldık; potansiyel çok büyük…’

İş yaşamında gün geçtikçe artan seyahat ihtiyacının, yeni sektörlerin oluşumuna ve ivme kazanmasına neden olduğuna dikkat çeken Budget & Birmot & Otokoç Genel Müdürü Cenk Çimen; ‘Türkiye’de araç kiralama sektörü son yıllarda çok ciddi büyüme göstermesine rağmen, Avrupa pazarı ile karşılaştırıldığında halen önemli bir potansiyele sahip. Yakın komşumuz Yunanistan ile karşılaştırıldığında, Türkiye’de her 1.000 kişi başına düşen kiralık araç sayısı 0,2; oysa bu oran Yunanistan’da 4,7’ dedi. Çok büyük bir yüzölçümüne sahip olan Türkiye’de km2 başına düşen kiralık araç sayısının ise Yunanistan ve İspanya gibi ülkelerin 20’de 1’i mertebesinde olduğuna işaret etti. Cenk Çimen; ‘Tüm bu veriler ışığında, Türkiye’de araç kiralama sektörü çok önemli bir büyüme potansiyeline sahip.’ şeklinde konuştu.

Türkiye’deki bu büyük potansiyeli değerlendirmek için Budget markasını yeniden yapılandırdıklarını anlatan Cenk Çimen, 2007 yılı sonunda Türkiye çapında 21 ofis ve 1.425 adet araçla hizmet vermeyi hedeflediklerini; 5 yıllık süreçte ise, 47 ofis ve 5.000 adetlik bir araç parkı hedeflediklerini belirtti. Çimen, ayrıca Türkiye çapında verilecek bayiliklerle büyüyeceklerinin altını çizdi.

‘Günlük KDV dahil 72 YTL ile ‘ARACINIZ HAZIR!’…’

Budget ile araç kiralama pazarını büyütürken bir yandan da farklı müşteri gruplarının ihtiyaçlarına cevap vereceklerini belirten Çimen; “Budget’da tüketici günlük 72 YTL.’den başlayan fiyatlarla 11 farklı modele ulaşabilecek.’ mesajını verdi.

Budget Avrupa Başkan Yardımcısı John McNicholas ise pazardaki güçlü rakiplerin varlığına ve yeni rakiplerin pazara girişine imkan veren yapısıyla araç kiralama sektörünün çok dinamik olduğuna değindi. McNicholas; Koç Topluluğu’nun araç kiralama sektöründeki deneyimi ve pazar lideri konumunun, Budget markasına da son derece olumlu yansıyacağına inandıklarını belirtti. John McNicholas; “Budget Türkiye’den kısa dönemde Avrupa çapında başarı hikayeleri bekliyoruz.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.