Bu yılın aslanları jüri sayımızı nasıl etkiler?

2015'te iyi performans sergilediğimiz Cannes Lions'ın sonuçları, jüri sayımızı artıracak mı?

26.06.2015 - 14:38 | Enes Taşkıran

2015'te iyi performans sergilediğimiz Cannes Lions'ın sonuçları, jüri sayımızı artıracak mı?

Bugüne kadar aldığımız 14 Aslan ve 1 Grand Prix‘yle birlikte, bu akşam ve yarın açıklanacak 3 kategorinin daha kısa listesinde bulunan Türkiye, tarihinin en iyi Cannes Lions performansını sergiliyor.

Viki HabifCannes Lions jürisi bu sene 44 ülkeden 309 üyeden oluştu ve Türkiye’den sadece iki kreatif (Press’te Havas Worldwide İstanbul‘dan Ergin Binyıldız ve Outdoor’da Concept‘ten Kerem Özkut) bu jüriye dahildi. Ancak bu yıl gelen aslanlar bu sayının artma ihtimalini doğurdu.

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Cannes Lions Resmi Türkiye Temsilcisi olan Doğan Burda Dergi‘nin Reklam Grup Başkanı Viki Habif, bu durumun Ekim ayı sonunda netleşeceğini bildirdi. Habif’in belirttiğine göre festival çalışanları etkinlikten sonra tatile çıkıyor ve dönüşte analizler için Londra’da toplanıyor. Tüm ülkelerin puanları hesaplandıktan sonra Ekim ayı sonunda tüm temsilciler Londra’ya davet ediliyor ve analizlerin sonuçları kendileriyle paylaşılıyor.

Bu sene özellikle Young Lions için çok çalıştıklarını ve “Yılın En İyi Temsilcisi” seçilmeyi umduklarını kaydeden Habif, üçüncü jüri üyesi için bastıracaklarının altını çiziyor.