‘Bu rahatlık’ yurtdışına gidiyor

Fuse Tea’nin reklam serisinin başarısı ülke sınırlarını aşmak üzere.

23.10.2015 - 14:09 | Enes Taşkıran

‘Bu rahatlık’ yurtdışına gidiyor

Köstebek olduğunu itiraf eden bir mafya üyesi, kız arkadaşının yüzüne kapatan bir genç ve kız isteme esnasında ikram edilen böreği eleştiren bir gurmenin hikâyeleri ustaca yakalanmış içgörüsüyle yılın dikkat çeken işlerinden biri olan Fuse Tea “Bu rahatlık nereden geliyor?” kampanyası, hem 2016’da görücüye çıkacak yeni filmlerle Türkiye’de hem de başarılı içgörüsü sayesinde yurtdışı pazarlarda yoluna devam edecek.

Gençlerin sıkıntıyla savaşmak için “rahat davranma” anlayışında olduğunu belirten Ogilvy & Mather İstanbul Genel Müdürü Elif Adalı Erten reklam serisinin çıkış noktasını, “Fuse Tea’nin gençlerin hayatındaki rolünü tanımlamak için ciddi bir süreçten geçtik; onları evlerinde ziyaret ettik, otobüste yanlarına oturduk ve sohbet ettik. Bu sohbetler esnasında öğrendik ki derslerden tutun da günlük hayatın sıradan sorunlarına kadar birçok şey onlar için günlük hayatı biraz daha çekilmez hale getiriyordu. Ama bir markanın kalkıp da ‘Tamam ben sorununu biliyorum, çözerim, bak bu da benim ürünüm’ gibi bir yaklaşım içine girmesi hiç samimi olmayacaktı. Gençlere klişe reklam cümleleriyle seslenmeme konusunda çok kararlıydık.” diyerek anlatıyor.

Ogilvy & Mather İstanbul bu kampanya çerçevesinde Fuse tea için yalnızca Türkiye için üretilen filmlerin yanı sıra globalde de yayınlanacak kampanya filmleri çekti. Fuse tea için bir imza niteliği taşıyan müzik ise yurtdışından telif ücretleri ödenerek alınan “Da Da Da” şarkısı oldu ve burada Türk müzisyenlerle çalışılarak şarkıya son hali verildi. Filmler, yaklaşık 80 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen ve beş gün süren çekimler sonucunda hayata geçirildi.