MediaCat

Bu koleksiyonu herkes giyebilir

Lacoste, paralimpik sporcu Théo Curin işbirliğinde tasarladığı yeni koleksiyonuyla kapsayıcılık vaadini güçlendiriyor.

Bu koleksiyonu herkes giyebilir

“Yüzmeye hastalığımdan kısa süre sonra, 7-8 yaşlarında başladım. Spora yeni başlayan tüm çocuklar gibi kendimi özdeşleştirebileceğim birini aradım. Ama benim gibi görünen kimse; bir rol modelim yoktu…” diyor paralimpik yüzücü Théo Curin Lacoste’un yeni kampanyasının ilk saniyelerinde.

Lacoste, 21 yaşında Güney Amerika’daki Titicaca Gölü’nü 11 günde yüzerek geçme başarısı sergileyen başarılı sporcunun adıyla markaladığı özel bir koleksiyonla, spora başlamak isteyen engelli bireylerin Curin gibi rol model eksikliği yaşamasının önüne geçmeyi amaçladı.

Théo Curin x Lacoste koleksiyonunda düğmeli değil, çıtçıtlı tişörtler; kayış ilaveleriyle daha kolay açılır hale getirilen çantalar ve yine aynı yöntemle kolları daha kolay sıvanan kazaklar gibi parçalar yer alıyor. Tasarımın her aşamasına katkıda bulunan Curin, koleksiyon hakkındaki düşüncelerini, “Lacoste gibi bir markanın bana böyle bir işbirliği teklifiyle gelmesi, bazı şeylerin hâlâ doğru yönde geliştiğini gösteriyor. Koleksiyonla ilgili asıl sevdiğim şey, tasarımın her adımında yer almış olmak: ürün seçimi, renkler, uyarlamalar… Ve tabii evrensel bir koleksiyon olması. Bununla gurur duyuyorum” sözleriyle aktarıyor.

Curin’in ve koleksiyonun hikâyesini anlatan özel videonun yaratıcısı BETC Paris’in kreatif direktörleri Aurélie Scalabre ve Olivier Aumard ise, “Hiçbir engelli sporcunun kendi adını taşıyan bir koleksiyona sahip olmaması çılgınca” yorumunda bulunuyor ve ekliyor: “Konsepti duyduğumuzda, bunun Lacoste’un Théo ile olan ortaklığını pekiştirmek için gereken fikir olduğunu ve onunla bu benzeri görülmemiş koleksiyonu geliştirmenin, başarısını kutlamanın harika bir yolu olduğunu düşündük.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.