MediaCat

Bu kısa filmin yönetmeni kuşlar

Mastercard ve OTP Bank, Tuna Deltası’ndaki biyoçeşitliliği koruma niyetinde.

Bu kısa filmin yönetmeni kuşlar

300’ü aşkın kuş türüne ev sahipliği yapan Tuna Deltası’nın biyoçeşitliliğinin karşı karşıya olduğu tehlikeye çekmek isteyen Mastercard ve OTP Bank, yönetmenliğini bizzat kuşların üstlendiği bir kısa film hazırladı.

MRM Romanya ve McCann Bükreş işbirliğiyle hayata geçirilen projede hedef, Tuna Deltası’nın büyüleyici güzelliğini ev sahiplerinden gözünden göstermekti. Kuşların yaşamını yakalayabilmek adına, hareket sensörlü dört adet kamera deltadaki dört ayrı noktaya yerleştirildi. Bir anlamda kameranın ne zaman kayda gireceğine kuşlar karar verdi, 10 saniye hareketsiz kaldıklarında ise kayıt durdu.

Kuşların yönetmenlinde ortaya çıkan kısa film Birdville, insanların delta hakkında bilgi ve farkındalığını artırmayı hedefliyor. Anonimul Uluslararası Bağımsız Film Festivali’nde gösterilen kısa filmdeki karekod, insanları daha fazla bilgiye ulaşabilecekleri ve bağışta bulunabilecekleri birdville.ro adresine yönlendiriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.