Bu billboard’da yüzebilirsiniz

adidas, sporda kapsayıcılığı artırma taahhüdünü Dubai'deki sıvı dolu billboard'uyla güçlendiriyor.

06.07.2021 - 12:19 | Simge Şenses

Bu billboard'da yüzebilirsiniz

adidas tarafından 2021’de yaptırılan bir YouGov araştırması, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki kadınların sadece yüzde 12’sinin halka açık bir plajda veya havuzda mayo giymek konusunda kendilerini tamamen rahat hissettiğini ortaya koyuyor. Bu coğrafyadaki kadınların çoğunluğunun mayo giydiklerinde rahatsız hissetmelerinin iki ana nedenini ise vücutlarından çekinmeleri ve mahremiyet algıları oluşturuyor.

Bu içgörüden yola çıkan adidas, yarattığı kapsayıcı mayo koleksiyonunun lansmanına paralel olarak Dubai’de dünyanın ilk sıvı billboard’unu inşa etti. Türünün ilk örneği olan bu açıkhava kampanyasıyla marka, sporun geleceğini her coğrafyada daha kapsayıcı hale getirme taahhüdünü güçlendirdi.

Dubai’nin en popüler halk plajlarından birinde konumlandırılan billboard, aslında duvarları yaklaşık 163 küvete eşdeğer 11 bin 500 galon su tutabilecek kadar güçlendirilmiş şeffaf akrilikle kaplı 5 metre yükseklik ve 3 metre derinliğe sahip bir yüzme havuzu. Havas Middle East imzası taşıyan proje, 32 kişilik bir ekibin 3 haftalık çalışması sonucunda hayata geçirildi.

“Beyond the Surface” kampanyası, Dubai’de yaşayan kadınlara halka açık, özgüvenli bir dalış daveti niteliğinde. Bu alanda ilk dalışı gerçekleştirenler arasında ise iki ilham verici adidas elçisi yer aldı: Alanında Guinness Dünya Rekoru sahibi ampüte atlet Dareen Barbar ve Everest Dağı’na tırmanan ilk Suudi Arabistanlı kadın Raha Moharrak.

Kampanyanın etkisini artırmak için o anlar, doğrudan adidas mağazasının yanındaki Dubai Mall Buz Pisti’nin üzerindeki dijital bir ekrana yansıtıldı.

Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.