Bu bebek emzirme yasası çıkana kadar ağlayacak

İspanya'da Teta&Teta'nın başlattığı kampanyanın hedefi, annelerin bebeklerini kamusal alanda emzirirken yaşadığı sıkıntıların sonlanması.

30.01.2023 - 11:24 | Sencer Uçar

Bu bebek emzirme yasası çıkana kadar ağlayacak

İspanya’da yapılan güncel bir araştırmanın sonuçlarına göre, bebeğini kamusal alanda emziren iki kadından biri bunu gizleyerek yapmak zorunda kalıyor, kadınların yüzde 63,5’i kamusal alanda emzirirken yargılandığını hissediyor. Bu tabloyu değiştirme niyetindeki kâr amacı gütmeyen kuruluş Teta&Teta ise, ajansı LOLA MullenLowe işbirliğiyle hayata geçirdiği yeni kampanyasında bebeklerin hepimizin bildiği bir özelliğinden, istediklerini alana kadar ağlamalarından güç alıyor.

Hiperrealist heykeltıraş Cristina Jobs’un yarattığı bebek, başkent Madrid’de Kraliçe Sofia Ulusal Sanat Müzesi’nin önünde yer alıyor. 7/24 güvenlik koruması altında olan bebeğin durmak bilmeyen ağlamasıyla yoldan geçenlerin dikkatinin çekilmesi ve farkındalık yaratılması hedefleniyor. Kampanyanın ana hedefi ise kamusal alanda emzirmeyi koruma altına alan bir yasanın çıkarılması.

LOLA MullenLowe Kreatif Direktörleri Saray Gonzalez ve Helena Marzo, “Bir bebeğin istediğini alması için sahip olduğu tek silah ağlamak. Bu nedenle, ağlamayı bebeklerin ve annelerin temel hak mücadelesi için kullandık. Kadınların daha çok doğrudan maruz kaldığı ancak tüm toplumu etkileyen bir sorun hakkında farkındalık yaratmaya ihtiyaç olduğunu ilk başta kavramıştık. Bunun normalleştirilmiş bir şey olduğunu düşünebiliriz ama annelerin ifadelerini ve karşılaştıkları durumları gördüğünüzde, bunu normalleştirmek için daha çok yolumuz olduğunu görüyorsunuz. Dolayısıyla bu kampanya hayati önem taşıyor ve kamusal alanda emzirmeyi koruma altına alan bir yasanın çıkarılması gibi açık bir hedefe sahip. Şöyle bir sorun var; hedefe ne zaman ulaşacağımızı bilmiyoruz ve dolayısıyla kampanyanın ne kadar süreceğini de bilmiyoruz. Yine de çok yakında bir yasa teklifinin masada olmasını umuyoruz” değerlendirmesinde bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Teta&Teta
  • Reklam Ajansı: LOLA MullenLowe
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.