MediaCat

Bu 4 kritik içerik etkileşimi katlıyor

Markanızın bilinirliğini arttırmak için kullanmanız gereken içerikler

Bu 4 kritik içerik etkileşimi katlıyor

Son yıllarda etkileşim yaratacak markalı içerikler üretmek, geleneksel marka reklamcılığı fikrinin önüne geçmiş bulunuyor.  İnteraktif uygulamalar aracılığıyla marka deneyimine derinlik katarak akla ilk gelen marka olmak konusunda fark yaratmak mümkün. Tıpkı bu yıl Old Spice, Dove ve Ford’un yaptığı gibi. Bu markalar yıl içinde ürettikleri viral videolarla bir yandan ürünlerini tanıtırken diğer yanda sosyal medyanın kanaat önderi isimleri eğlendirmeyi başarmıştı. Bunun haricinde günü kavrayabilen birçok pazarlamacı da mesajlarını aktarmak istedikleri kitlelere reklam ve sosyal medyayı harmanlayarak ulaşmıştı.

Pazarlamaya ilişkin mesajların doygunluk seviyesine ulaştığı günümüzde, tüketicilere aktardığınız mesajların televizyon, online ya da basılı halde görüldüklerinden çok sonra da hatırda kalabiliyor olması gerekiyor. Günümüz yaratıcılığının en önemli unsurlarından biri – oturaklı bir medya planının yanında – viral etki yaratma potansiyeline sahip bir içerik stratejisi. Bu içerik birçok farklı türde sunulabilir; ancak günümüzün giderek dijitalleşen dünyasında öne çıkan 4 içerik var:

Mobil uygulamalar

2012’de mobil web kullanımının yüzde 81’i mobil uygulamalar üzerinden gerçekleşti. Tam da bu sebeple markalar etkileşim sağlamak adına mobil uygulamalara olabildiğince yakın olmak durumunda.

Kullanıcı tarafından oluşturulan, hashtag destekli içerikler

Günümüzde bir marka ordusu oluşturmak hiç olmadığı kadar kolay. Markalar hashtag’ler aracılığıyla kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği destekleyen kampanyalara Pinterest, Twitter ve Instagram üzerinden imza atmalı.

Sosyal oyunlaştırma

Oyunlar ürünleri hatırlanabilir kılmak için elimizde olan en basit fakat bir o kadar da etkili yollardan biri. Üretilmeleri diğer içeriklere nazaran daha zorlu ancak oluşturdukları viral etkinin hatırlanma oranlarına etkisi yadsınamayacak derecede fazla.

İnteraktif araç ve infografikler

İnteraktif içerik olmazsa olmazlardan. Zira gerek sahip olduğu dikkat çekici tasarım gerekse işlevselliğiyle farkındalık konusunda önemli bir araç olarak öne çıkıyor.

Kaynak: Branding Magazine

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.