Brisa sektöre “OtoPratisyen” kazandıracak

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa’nın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle...

24.06.2008 - 17:48 | MediaCat

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa’nın Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Kartal Samandıra Meslek Lisesi’nde hizmete açtığı “OtoPratik Eğitim Merkezi” otomotiv ve lastik sektörüne nitelikli “OtoPratisyen”ler yetiştirecek.

Bridgestone ve Lassa markalı lastiklerin üreticisi Brisa, Milli Eğitim Bakanlığı ile Şubat 2008’de imzaladığı Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında OtoPratik Eğitim Merkezi’ni hizmete açtı. Brisa’nın otomobillere hızlı bakım hizmeti veren OtoPratik mağazalarından ismini alan OtoPratik Eğitim Merkezi, Kartal Samandıra Meslek Lisesi’nde, öğrencilerin, OtoPratik, Lassa ve Bridgestone bayi çalışanlarının hizmetine sunuldu. Hızlı oto bakım sektöründe bir ilki temsil eden OtoPratik Eğitim Merkezi’de meslek lisesi öğrencilerinin bilgi ve yeteneklerine katma değer sağlamanın yanı sıra otomotiv ve lastik sektörüne de nitelikli teknisyen yetiştirmek hedefleniyor.

OtoPratik Eğitim Merkezi; mekanik, elektrik, lastik, iş güvenliği, motor teknolojisi, periyodik bakım, diagnostik konularında katılımcılara eğitim veriyor, teknik donanımı ile uygulama yapmalarına imkan tanıyor. Eğitimler, Kartal Samandıra Meslek Lisesi Motor Ana Bilim Dalı öğretmenleri ve Brisa’nın stratejik ortağı olan firmaların uzmanları tarafından veriliyor. 200 metrekare üzerine kurulu iki katlı merkezde, teorik eğitimler için bir sınıf, öğretmenler odası, dinlenme salonu ve uygulamalı eğitimler için iki araç kapasiteli servis alanı bulunuyor.

10 Haziran 2008’de başlayan eğitimler, yaz boyunca teknisyenlere yönelik olarak devam edecek. 2008 – 2009 öğretim yılının açılmasıyla birlikte meslek lisesi öğrencileri, eğitim merkezinden faydalanmaya başlayacak. Pratik ve teorik eğitimlerin eşzamanlı yürütüldüğü merkezde, öğrenciler, lastik teknolojisini yakından tanıma, motorlu araçlar üzerinde pratik yapma, teorik bilgilerini laboratuar ortamında pratiğe dönüştürme imkanına sahip olacak.

Teknisyenler MEB onaylı sertifikalı “OtoPratisyen” oluyor

OtoPratik Eğitim Merkezi eğitimlerinden OtoPratik, Lassa ve Bridgestone teknisyenleri de faydalanabiliyor. OtoPratik teknisyenleri, temel araç bakımı, araç elektromekaniği ve araçlarda arıza teşhis sistemleri olmak üzere 3 aşamalı bir eğitimden geçiyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan teknisyenler, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sertifikalandırılarak “OtoPratisyen” unvanını alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.