Brezilyalı yönetmenlerin vizöründen 3 film

Cannes Lions'un Brezilya Günü olarak ilan edilen beşinci günde ülkenin önde gelen üç yönetmeninin birer prodüksiyonuna ve hikayesine yer verildi.

19.06.2014 - 18:00 | Enes Taşkıran

Brezilyalı reklam prodüksiyonu network’ü FilmBrazil’in ev sahipliğinde geçen oturumda Loducca Ortağı ve CCO’su Guga Ketzer’in moderatörlüğünde üç yönetmen; Carlao Busato, Mateus de Paula Santos ve Pedro Becker bir araya geldi. “İşçiliğin” masaya yatırıldığı keyifli sohbette iyi fikrin çok süslü olmak zorunda olmadığı, iyi fikri başarılı bir kampanyaya dönüştürmekteki kritik noktanın, bir yönetmenin fikrin gerektirdiği kadar işçilik sergilemesi olduğu ortaya çıktı.

Ardından üç yönetmenden üç yapım ve hikayeleri paylaşıldı.

1. Go Miniman Go

Mateus de Paula Santos’un kurucusu olduğu LOBO’dan çıkan “Go Mini Man Go” başlıklı film, LEGO’nun marka evriminde önemli bir kilit noktası olan küçük LEGO adamlarının lanse edilmesinin 30’uncu yılı için hayata geçirilmiş.

Mateus de Paula Santos: “Fikir, geride bıraktığımız 30 yılda dünya ve sinema tarihinden ikonlaşmış anları LEGO’ları kullanarak yeniden yaratmaktı. İlk problemi kullanacağımız sahnelerin sayısında,  ikincisini filmi gerçek LEGO’larla bir stop-motion değil, 3D animasyon olarak çekmeye ikna ederken yaşadık. İkisini de aştık ve sözleşmeyi imzaladık.”

2. Nike – Bra X Sil

Fat Bastards’ta yönetmen olan Pedro Becker, Nike’ın “Defeat Your Own Shadow” başlıklı filmlerinden birine imza atmış.

Perdo Becker: “Filmin yedi sayfalık senaryosu önüme geldiğinde kampanyanın lansmanına günler vardı. Ekibime haber vermeye bile vaktim yoktu, onlara sadece ‘yapıyoruz!’ dedim. Nike gibi bir marka için çalışırken markanın bir önceki işini gölgede bırakmak gerekir. Ama markanın 6 ay zamanı ve 6 milyar dolar bütçesi varken benim telefonum hiç çalmıyor.”

3. Dove Men + Care – Slow

Hungry Man’in yönetmenlerinden Carlao Busato’nun imzası Dove Men + Care’in erkek şampuanı filminde.

Carlao Busato: “Filmin fikri çok basitti. Prodüksiyon anlamında fazladan her adım bu fikre zarar verebilirdi. Biz de güzel gözükmesi gereken uzun saçlar haricinde her şeyi basit tuttuk”

Fotoğraf: @FilmBrazil

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.