Bravia reklam filmi üçlemesi tamamlandı

Sony Bravia LCD TV ürün gamı için hazırlanan Bravia reklam filmi üçlemesinin üçüncü filmi tüm dünyada büyük yankı

23.11.2007 - 08:51 | MediaCat

Sony Bravia LCD TV ürün gamı için hazırlanan Bravia reklam filmi üçlemesinin üçüncü filmi tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Daha önce San Francisco caddelerini zıplayan rengarenk toplarla doldurulduğu, romantizm temalı ‘Balls’ (Toplar) ve İskoçya’nın Glasgow şehrini boyalara buladığı aksiyon temalı ‘Paint’ (Boya) reklamlarının ardından gösterime giren komedi temalı “Play-Doh”* reklam filmi ile üçleme tamamlandı.

Sony’nin, 2.5 ton oyun hamuru kullanılarak yaratılan rengarenk tavşanların gerçek görüntüler arasında stop-motion animasyon tekniği ile New York caddelerinde dolaştığı reklam filmi izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. BRAVIA’nın yeni reklâm filminde 40 animatör görev alırken 4 saniyelik bir görüntü için 4 saat çalışıldı.


San Francisco Sokakları Rengarenk!

Bravia’nın üstün renk ve görüntü kalitesini yansıtan ve romantizm temalı üçlemenin ilk reklam filminde 250.000 adet renkli top San Francisco sokaklarını doldurmuştu. ‘Balls’ (Toplar) temalı reklam filmi gösterime girdiğinde izleyicilerin büyük ilgisi ile karşılanmıştı.


Glasgow Gerçek Renklere Bulanıyor

Aksiyon temalı ‘Paint’ (Boya) reklam filminde ise İskoçya’nın Glasgow şehrinnde yüzlerce renkte boya yüksek binalarda, parklarda, apartman dairelerinde patlatılmış ve gökkuşağı etkisi yaratan boya yansımaları ve renk yağmurları gibi etkileyici sahneler oluşturulmuştu. Filmde toplam 70,000 litre, Eiffel kulesini 4 kez, Pisa kulesini ise 972 kez kaplayacak kadar boya kullanılmıştı. Reklam filminde 300 kişi görev almış ve “Er Ryan’ı Kurtarmak’ filminin ilk 15 dakikasındaki savaş sahnelerinde kullanılandan daha fazla fişek kullanılmıştı.


New York’ta Renkli Tavşan İstilası!

17 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında Türkiye’de gösterime giren üçlemenin son reklam filmi, yayınlandığı ilk günden itibaren tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Üçlemenin, daha önce San Francisco caddelerini zıplayan rengarenk toplarla doldurduğu, ‘Balls’ (Toplar) ve İskoçya’nın Glasgow şehrini boyalara buladığı ‘Paint’ (Boya) reklamlarını yaratan Fallon Ekibi tarafından hazırlanan reklam filminde 40 animatör bir araya geldi. New York’ta çekilen reklam filminde toplam 2,5 ton oyun hamuru kullanılarak yaratılan rengarenk tavşanlar kullanıldı.

Yönetmen Frank Budgen ve akademi ödüllü Passion Pictures Animasyon Ekibi’nin üstün başarısı ile yaratılan Bravia’nın “Play-Doh”* reklam filmi, Chicken Run ve Wallace & Gromit gibi ödüllü filmlerde kullanılmış claymation tekniğini kullanarak hazırlandı. Sony’nin yenilikçi anlayışını yansıttığı, “komedi” teması ile kurgulanan reklam filminde boyutları 10 cm ile 10 metre arasında değişen, ancak büyük çoğunluğu 1 metre boyunda olan 200 tavşan kullanıldı.

Toplam 6 kamera ile çekilen reklam filmi 3 haftada tamamlandı ve 60 saniyelik reklam filmi yaklaşık 100,000 hareketten oluşturuldu. Animatörler 8 milyon New York’lu hayatlarına devam ederken çalışmalarına devam ederek 10 metrelik dev tavşanı ticaret bölgesinin ortasına yerleştirdiler, 200 fik karelik mor bir Play-Doh dalgası oluşturdular ve Manhattan sokaklarında yüzen bir balina yaptılar.

Yönetmen Frank Budgen hazırlanan reklam filmi ile ilgili düşüncelerini şöyle açıklıyor; “Hazırladığımız reklam filmi teknik olarak şimdiye kadar yaptığım en zor çalışmalardan biri ancak söz konusu renkler ve gerçeklik olduğunda Bravia’nın bize verdiği ilham tüm zorlukları aşmamızı sağladı.”

Kampanyanın son reklam filmi www.colourlikenoother.com adresinden de izlenebiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.