Branson, Virgin Megastores’u sattı

Virgin’in başkanı Sir Richard Branson, Birleşik Krallık ve İrlanda’lı Virgin Megastores’u, ‘Zavvi’ adıyla tekrar markalaştıracak bir yönetim ekibine sattı

17.09.2007 - 17:47 | MediaCat

Virgin’in başkanı Sir Richard Branson, Birleşik Krallık ve İrlanda’lı Virgin Megastores’u, ‘Zavvi’ adıyla tekrar markalaştıracak bir yönetim ekibine sattı.
Financial Times Mağazalar zincirinin yöneticisi Simon Douglas ve finans direktörü Steve Peckham tarafından oluşturulan Zavvi Entertainment Group mağazalar zincirini açıklanmayan bir fiyata satın aldı.

Virgin’ı 1970 yılında posta yoluyla sipariş verilen bir albüm satıcısı olarak kuran ve bir yıl sonra Oxford Street’te ilk albüm dükkanını açan Branson için, satış tarihi bir öneme sahip.

Kasım itibariyle, 125 Virgin mağazası transfer edilerek tekrar isimlendirilecek ve Ocak ayında yeni internet sitesinin beraberinde İrlanda’da yeni markanın altında yenş mağazalar açılacak.

Konuyla ilgili konuşan Branson, “Dünya çapındaki eğlence satış operasyonlarımıza sahip olmak yerine, artık özel satış hakkını başkalarına vermeyi tercih ediyoruz. Bu dünyada tamamen sahip olunan son Virgin satış işiydi” dedi. Branson ayrıca, Virgin markasının mağaza içindeVirgin Mobile ve Virgin Media mağaza içi imtiyazlarını temsil ettiğini belirtti.

Satış, pek çok müzik marketin, internetteki alternatifler, müzik indirme hizmetleri, süper marketlerdeki ucuz CD’ler ve DVD’ler yüzünden karşılaştığı kar kayıplarıyla eş zamanlı olarak gerçekleşti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.